Od 1 sierpnia istnieje możliwość aktywowania Bonu Turystycznego. W jego ramach można skorzystać z usług wielu podmiotów. Jakie z nich biorą jednak udział w akcji w Toruniu? Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, gdzie w mieście Kopernika i okolicach możecie wykorzystać taką formę rządowej pomocy.

Ideą “Polskiego Bonu Turystycznego” jest wsparcie branży turystycznej przez polski rząd. Przysługuje on beneficjentom programu “Rodzina 500+”, zatem przyznawany jest on z myślą o najmłodszych. Bon Turystyczny można realizować od 1 sierpnia. Aby go wykorzystać należy go aktywować na PUE ZUS. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, do 1 sierpnia ponad 7 000 przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zarejestrowało się w programie. Na wykazie znajdujemy tylko nazwy z rejestru przedsiębiorców. Powoduje to, że niektóre miejsca wyglądają dość enigmatycznie. 

Gdzie w Toruniu wykorzystamy Bon Turystyczny?

Biura podróży  

Torunianie chcący udać się na wakacje będą mogli wykorzystać bon w wielu toruńskich biurach podróży. W programie znajdują się już takie biura jak: Nova Travel (ul. Podmurna 65/5), Ivanti (ul. Dekerta 14a/13), Siesta (ul. Kopernika 20), Startours (ul. Iwanowskiej 6d/2), Kompas (ul.Kopernika 5), Copernicana (ul. Żeglarska 18/1). 

Atrakcje turystyczne 

W ramach bonu turystycznego będzie można skorzystać z usług Stowarzyszenia Tilia, działającego w szkole leśnej na Barbarce. Ponadto na liście znajduje się firma PAK, której właściciele posiadają Osadę Karbówko znajdującą się w pod toruńskim Elgiszewie. 

Noclegi 

Bon będzie można zrealizować też oczywiście w hotelach. Na tę chwilę do programu dołączyli m.in.: Hotel Filmar, Hotel 1231, Hotel Przystanek Toruń czy Hotel Retman. Ponadto podróżni będą mogli skorzystać z Motelu Tower na Kujawskiej. Na liście turyści znajdą też wiele pokoi gościnnych oraz apartamentów w ścisłym centrum grodu Kopernika, ale także chociażby na Bielanach. 

Co ciekawe na toruńskiej liście znaleźć można noclegi znajdujące się daleko od Torunia, jak przykładowo hotel znajdujący się… nieopodal Białki Tatrzańskiej, ośrodek sanatoryjno-wypoczynkowy w Dąbkach czy pensjonat we Władysławowie. Wszystko to dlatego, że działalności zarejestrowane są w Toruniu. 

Sport 

Na najmłodszych czekają też zajęcia sportowe. Ich oferta jest dość atrakcyjna: tenis, sztuki walki i piłka nożna. W tej ostatniej Akademia Piłkarska Start i jej właściciel Paweł Delimata zapraszają na półkolonie. 

Pełną listę podmiotów odnajdziecie tutaj.