W tym roku Toruń szykuje dla pań, z okazji ich święta, niezwykle przystojną i utalentowaną niespodziankę. Już w marcu kujawsko-pomorskie odwiedzi zespół Zakopower.

8 marca Centrum Kulturalno Kongresowe Jordanki zaprasza na spotkanie z gośćmi „spod samiuśkich Tater” pełne muzyki i ciepłych uczuć. Góralskie korzenie wybrzmią z nowej płyty ”Drugie pół”, z której pochodzą takie utwory jak „Rejna”, „Drugie pół” oraz „Pomnik Nieznanego”. Nie zabraknie również dobrze wszystkim znanych utworów tego podhalańskiego zespołu. „Drugie pół” jest płytą zachowaną w klimacie góralskiego folkloru, lecz nie tylko. Bezsprzecznie, inspiracją dla artystów były brzmienia polskiej muzyki z lat 60. i 70. – prosto z festiwalowej sceny.

Zakopower w ciągu 11-letniego stażu na scenie muzycznej wydał już 4 płyty. Niezmiennie, każda z nich prezentuje część góralskiego folkloru, podkreślając przez to pochodzenie artystów. Wokalista Sebastian Karpiel-Bułecka nie szczędzi gwary i śpiewnych zaciągań w kolejnych utworach i projektach, jak choćby w znanych dobrze wszystkim „Boso” czy „Tak ma być”. Panowie z Zakopower nie zapominają również o magii świątecznych kolęd w góralskim wydaniu, którymi rokrocznie nas urzekają.

To koncert specjalnie dla Pań – z okazji ich święta – ale nie tylko. 8 marca od godziny 20:00 południe Polski przeniesie się na moment na północ. Uwaga, bilety (w cenach już od 60 zł) rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. A przecież takiego wydarzenia nie można przegapić, hej!

Zapraszamy na wydarzenie na facebooku-link