PGE Spójnia Stargard pokonała na wyjeździe Arriva Polski Cukier Toruń 97:72

Lepiej w  spotkanie weszli gospodarze, ale dość szybko to stargardzianie wyszli na prowadzenie. W pewnym momencie różnica gości wzrosła nawet do dziewięciu punktów. Mimo walki po 10 minutach było ostatecznie 14:21. W drugiej kwarcie PGE Spójnia uciekała nawet na 22 punkty.  Ostatecznie na przerwę goście schodzili w radosnych nastrojach gdyż na tablicy widniał wynik 36:57.

Po przerwie niewiele się zmieniało i goście utrzymywali bezpieczną przewagę. Twarde Pierniki po 30 minutach nadal musieli uznać wyższość przyjezdnych i przegrywali  56:77. W ostatniej części meczu Arriva Polski Cukier nie potrafił zniwelować strat, a to oznaczało, że przyjezdni cały czas dość pewnie prowadzili. Ostatecznie PGE Spójnia zwyciężyła w Toruniu 97:72.

Najlepszym graczem gości był Stephen Brown który zdobył 28 punktów. Arik Smith zdobył dla Twardych Pierników 21 punktów.

Arriva Polski Cukier Toruń ma 30 punktów i 2 punkty straty do drugiej w tabeli Orlen Basket Ligi Stali Ostrów Wielkopolski. Kolejny mecz Twarde Pierniki zagrają przeciwko właśnie temu rywalowi 9 lutego o 19:00.

Arriva Polski Cukier Toruń – PGE Spójnia Stargard 72:97 [14:21, 22:36, 20:20, 16:20]