Macie ochotę na chwilę oderwać się od przedświątecznej gorączki? Co powiecie na kino? Grudzień w „Niebieskim Kocyku” zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Na ekranach zobaczycie filmy z całego świata.

Lot na Księżyc to marzenie wielu osób zafascynowanych kosmosem. Ile wyrzeczeń i trudów się z tym wiąże, pokazuje film „Pierwszy człowiek”. W rolę Neila Armstronga wcielił się Ryan Gosling. Film udowadnia, że życie kosmonauty wcale nie było bajką – musiał on wiele poświęcić, by zostać pierwszym człowiekiem na Księżycu.

„Climax” został nazwany szatańską wersją „Step up”. To historia młodych ludzi, którzy spotykają się na odludziu, by zorganizować szaloną imprezę. Bohaterowie tańczą i narkotyzują się w rytm przebojów Daft Punk i Apex Twin. Jak zakończy się ta niebezpieczna i demoniczna zabawa? Sprawdźcie w „Niebieskim Kocyku”.

W grudniu w Kinie Studenckim, w ramach festiwalu Watch Docs, będzie można zobaczyć film „Kiribati tonie”. To miejsce, które prawdopodobnie w ciągu kilkunastu lat zniknie z powierzchni naszej planety z powodu globalnego ocieplenia. Kiribati walczy o siebie, jednak do wygranej potrzebne jest zaangażowanie wszystkich krajów. Film przedstawia piękno wysp i życie mieszkańców, które uległo gwałtownej zmianie w związku z podnoszeniem się poziomu wód w oceanach.

„Winni” to trzymający w napięciu skandynawski dreszczowiec. Jak wygląda dyżur przy telefonie alarmowym? Dzwoniący żartownisie, pijani imprezowicze… I jeden, błagający o pomoc telefon. Główny bohater zrobi wszystko, by pomóc spanikowanej kobiecie, nie opuszczając przy tym pokoju. Kto jest winny? Okaże się w grudniu w „Niebieskim Kocyku”.

„Suspiria” to opowieść z pogranicza horroru i fantasy. Zaczyna się niewinnie – amerykańska tancerka (w tej roli Dakota Johnson) rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole baletu. Edukację w tej placówce co rusz przerywają tajemnicze, mrożące krew w żyłach incydenty, a jedna z uczennic znika. Czy wszystkiemu winna jest Madame Blanc, dyrektor artystyczna szkoły (grana przez Tildę Swinton)? Jakie mroczne sekrety skrywają mury akademii? Odkryją je tylko ludzie o mocnych nerwach.

Amerykański dramat „Kraina wielkiego nieba” opowiada historię małżeństwa, które stale ucieka przed problemami. Nie pomaga im ani przeprowadzka, ani wyjazd Jerry’ego. Przytłoczona problemami Jeannette wdaje się w romans. Jak zakończy się ta historia? Czy każdy z bohaterów zdoła odnaleźć własną krainę wielkiego nieba? Okaże się w „Niebieskim Kocyku”.

Grudzień w „Niebieskim Kocyku” – repertuar

3 grudnia 2018 (poniedziałek), godz. 19:00 – „Pierwszy człowiek”
4 grudnia 2018 (wtorek), godz. 19:00 – „Climax”
6 grudnia 2018 (czwartek), godz. 19:00 – „Kiribati tonie” (wstęp bezpłatny)
10 grudnia 2018 (poniedziałek), godz. 19:00 – „Winni”
11 grudnia 2018 (wtorek), godz. 19:00 – „Suspiria”
17 grudnia 2018 (poniedziałek), godz. 19:00 – „Kraina wielkiego nieba”

Więcej informacji o poszczególnych seansach znajdziecie na fanpage’u kina.