Wiemy już kto i z kim zagra podczas turnieju charytatywnego MundiaLO WPiSM, który odbędzie się 14 czerwca na bocznym boisku Stadionu Miejskiego.

Zanim rozlosowano grupy, każda z szesnastu drużyn, która weźmie udział w zawodach otrzymała tożsamość jednego z prawdziwych uczestników Mistrzostw Świata w Brazylii. To tylko spotęgowało emocje, które i tak były bardzo duże w Liga SportClub, gdzie przeprowadzono losowanie.

Los jako grupę śmierci wskazał grupę A, gdzie zagrają takie tuzy futbolu jak Francja (Media Toruńskie), Brazylia (UMK TV), Niemcy (I rok Bezpieczeństwa Wewnętrznego) oraz Włochy (WPiSM). Warto zauważyć, że te nacje wznosiły ten realny Puchar Świata łącznie aż dwanaście razy. Przekonamy się czy i na toruńskim gruncie to te kraje będą głównymi faworytami.

Pozostałe grupy także są bardzo ciekawe. W grupie B w akcji zobaczymy Ghanę (Jest Fajnie!), Belgię (Imprezowy Toruń), Wybrzeże Kości Słoniowej (TVP Bydgoszcz) oraz Argentynę (II drużyna WPiSM). Grupę C stanowią natomiast Kolumbia (III drużyna WPiSM), Urugwaj (kadra UMK), Holandia (Radni RM Torunia) oraz Portugalia (IV drużyna WPiSM). Ostatnia zaś grupa składa się z Hiszpanii (Radio GRA), Japonii (VII LO), Meksyku (Niedźwiadki) oraz Anglii (III LO).

Miejmy nadzieję, że wszystkie drużyny zaprezentują się chociaż tak dobrze, jak te prawdziwe reprezentacje na Mundialu w Brazylii : ) Pamiętajmy też o tym, że cały turniej odbywa się po to, by pomóc chorej na Zespół Crouzna 6-letniej Oli Brzósce.

[fot. materiały organizatora]