Już w najbliższy czwartek w ramach trasy „Karnawałowa REGE zawierucha” Habakuk odwiedzi toruński Lizard King. Będzie to przedostatni koncert w ramach tego przedsięwzięcia. Wraz z zespołem Habakuk wystąpi ekipa Riddim Brothers. Hasłem przewodnim tego koncertu będzie „Fajah za pokój”.

 

Zespół Habakuk powstał w 1990 roku. Inspirowali się jamajską sceną reggae i dążyli do przełożenia jej na polskie realia. Pierwszy ich album „Mniam mniam rege!” został wydany w 1999 roku i przez wielu uważany jest za jedną z najważniejszych płyt polskiego reggae. Takie utwory jak „Rasta Trans” powinien być znany każdemu miłośnikowi tej muzyki w naszym kraju.

Pomimo swoich reggae’owych korzeni starali się nie zamykać w jednym gatunku. Wydali m.in. płytę z coverami Jacka Kaczmarskiego czy współpracowali z osobami, które na co dzień pomagają w produkcji płyt trip-hopowej czołówki, czyli Massive Attack czy Tricky. Przygotowali również muzykę do filmu „Moana”czy „Gorączka złota”.

 

Riddim Brothers to grupa młodych artystów, która coraz odważniej stawia kroki na polskiej scenie muzycznej. Ich muzyka to połączenie reggae wraz ze ska, dub czy innymi jamajskimi rytmami.

 

Czego możemy się spodziewać po koncercie w Lizard Kingu? Według ankiety przeprowadzonej na stronie wydarzenia najwięcej głosów zdobywają utwory takie jak „Rozczochrany Łeb” czy wspomniane wcześniej „Rasta Trans”. Przede wszystkim liczymy na dużą dawkę pozytywnej wibracji i jamajskich rytmów.

 

Koncert odbędzie się 6 marca o godzinie 20:00. Bilety do nabycia w barze za 20 zł.