Oczywiście, w dzisiejszych czasach kupienie zabawek lub ubranek dla dzieci nie jest absolutnie żadnym problemem. Dostaniemy je dosłownie wszędzie: w galerii handlowej, w kiosku na roku, a nawet w hipermarkecie wielobranżowych. Regały i sklepowe półki uginają się od nadmiaru produktów dla dzieci. Dlaczego zatem to właśnie produkty handmade dla dzieci powinniśmy wybierać?

Czym tak naprawdę są zabawki i inne produkty handmade dla dzieci?

Jak sama nazwa mówi, produkty handmade dla dzieci są tworzone ręcznie. Często przydają się do nich resztki materiałów, zbędne sznurki, wstążki, guziki i inne elementy, z których finalnie powstają niezwykle piękne, niecodzienne zabawki. Wystarczy odrobina chęci, masa miłości i serca, talent, a do tego igła i nitka, by powstały cudowne lalki czy przytulanki dla niemowląt. Pomysł jest w tym wypadku kluczem do sukcesu.

6203014

Źródło: http://decobazaar.com/dziecko-namioty-i-tipi-258.html

Handmade dla dzieci kontra sklepowe szaleństwo

Wybór zabawek dla naszych pociech rok rocznie się powiększa. W sklepach znajdziecie ich tysiące. Ich jakość jest różna. Sklepy prześcigają się w ofertach i ilości. Znajdziecie w nich klocki, piłki, figurki, lalki, laleczki, samochody, zwierzątka i wiele więcej. To także zabawki interaktywne, głośne, grające, nierzadko przyprawiające rodziców o ból głowy. Mają nadrukowanych ulubionych bohaterów i kojarzą się z najlepszymi bajkami. Czy zabawki handmade dla dzieci mogą w ogóle z nimi konkurować?

6205759

Źródło: http://decobazaar.com/dziecko-misie-i-przytulanki-260.html

Czy zabawki handmade mogą konkurować z sieciówkami?

Oczywiście, ze tak! Handmade dla dzieci to poza świetną jakością i genialnym wyglądem, ogrom włożonej pasji i troska o każdy detal. Produkty wykonane od a do z ręcznie podbiją obecnie „mamusiowy” rynek i każda szanująca się młoda mama chce je mieć. Takie produkty mają często naprawdę ciekawe formy i kształty, a także oldschoolowy, retro design. Handmade dla dzieci wielu rodzicom kojarzy się z ich własnym dzieciństwem i chcąc pokazać je swojemu maluchowi – decydują się właśnie na tego rodzaju rozwiązania.

6163934

Źródło: http://decobazaar.com/dziecko.html

Pobudzaj kreatywność malucha

Zabawki handmade dla dzieci nie narzucają maluchom określonego stylu zabawy. Pozwalają na kreatywność i wyrażanie siebie. Dają dziecku otwartą furtkę, a także pobudzają wyobraźnię. Dziecko samo może wymyślać różnego rodzaju zabawy, historyjki i wymyślać niestworzone przygody.

Pasują do dziecięcego pokoiku

Zaletą zabawek i akcesoriów handmade dla dzieci jest przede wszystkim oryginalność i design, który pasuje do wielu wnętrz. Nie mają one zwykle mocnych, rażących w oczy kolorów, a stonowane, pastelowe i naturalne barwy, które idealnie wpasowują się w nowoczesne, minimalistyczne i jasne mieszkania. Ogromnym plusem wybierania takich rozwiązań jest też wsparcie, jakie dajemy artystom, polskiej gospodarce i rodzimemu rynkowi. Popyt zwiększa podaż. Im więcej z nas będzie wybierać takie rozwiązania, tym więcej osób będzie je produkować. Pamiętajmy o wspieraniu swoich, bo to ogromnie ważne w dzisiejszych czasach.

[Artykuł sponsorowany]