13 lipca czeka nas kolejne muzyczne wydarzenie w ramach serii eventów „Koncerty pod Gwiazdami 2017”.  W toruńskim Muzeum Etnograficznym wystąpi legenda polskiej sceny rockowej – HEY.

W ramach festiwalu, organizowanego przez Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu zaprezentowała się już Suzanne Vega, której znakomity koncert odbył się w CKK Jordankach. 6 lipca na scenie Sali Wielkiej Dworu Artusa pojawią się Adam Nowak i Akustyk Amigos, a punktem numer trzy jest koncert HEY. Zespół pojawi się w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego.

O zespole słów kilka

Żadnemu entuzjaście muzyki nie trzeba specjalnie przedstawiać tego bandu, ale mimo wszystko to zrobimy. Ekipa HEY zaczęła działalność w 1992 roku w Szczecinie, z inicjatywy gitarzysty Piotra Banacha, który był z zespołem do 1999 roku, a wokalistką od początku jest Katarzyna Nosowska.

8 lutego 1993 roku świat dzienny ujrzała debiutancka płyta HEY – „Fire”. To na nim można było usłyszeć legendarne kawałki, m.in. „Zazdrość”, „Teksański” i „Moja i Twoja Nadzieja”. Kolejne lata to potwierdzanie swojej pozycji na rynku polskiego rocka. W XXI wieku, zespół nieco zmienił swój styl. Pojawiły się kawałki bardziej subtelne, z nieco łagodniejszymi brzmieniami. Efektem była płyta „[sic!]” z 2001 roku. 31 lipca 2004 roku, zespół wystąpił na Przystanku Woodstock, a koncert został uwieczniony na DVD. 12 lat później, HEY powrócił na Dużą Scenę festiwalu i za swój koncert otrzymał nagrodę Złotego Bączka.

Znakomite połączenia instrumentalne + charakterystyczny głos Nosowskiej sprawiły, że aż do teraz zespół posiada rzeszę fanów w całej Polsce, a także poza granicami naszego kraju. Utwory HEY wielokrotnie podbijały Listę Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Podobnie było z kawałkami z najnowszego albumu zatytułowanego „Błysk” – „Prędko Prędzej” oraz „Historie” wdrapały się na sam szczyt.

Obecny skład zespołu:

Katarzyna Nosowska – wokal
Paweł Krawczyk – gitara, chórki
Marcin Żabiełowicz – gitara
Robert Ligiewicz – perkusja
Jacek Chrzanowski – gitara basowa
Marcin Macuk – gitara basowa, instrumenty klawiszowe

Koncerty Pod Gwiazdami 2017 – HEY stary i nowy

W toruńskim muzeum etnograficznym, ekipa wykona dla publiczności utwory z „Błysku”, ale na tym nie poprzestanie. Z pewnością usłyszymy także utwory z początków kariery HEY. Każdy znajdzie tutaj coś dobrego dla siebie i będzie to wspaniała okazja do zaśpiewania znanych i lubianych piosenek wspólnie z Kasią Nosowską.

Kiedy?
13 lipca – godzina 21:00
Gdzie?
Amfiteatr Muzeum Etnograficznego w Toruniu

Bilet normalny: 65 zł 
Bilet ulgowy: 60 zł 

Wejściówki można nabywać w kasie biletowej Dworcu Artusa, na stronie kupbilecik.pl oraz tutaj

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Lista wydarzeń w ramach „Koncertów pod Gwiazdami” dostępna jest tutaj

[fot. Paula Gałązka]