Kiedyś mówili o sobie, że są najlepszym koncertowym zespołem świata. To oczywiście przejaw ich poczucia humoru, ale… Wystarczy wybrać się na koncert zespołu Pchełki, by przekonać się, że coś w tym jest. Najbliższa okazja ku temu już w czwartek.

Pchełki pochodzą z Aleksandrowa Kujawskiego i są muzykującą wspólnie od dzieciństwa paczką przyjaciół. Rodzeństwo Marta i Świstak Rogalscy oraz Paweł Rychert i Damian Kowalski pierwsze muzyczne kroki stawiali w aleksandrowskim klubie Fado. Tam powstawały zaczątki stworzonego przez Pchełki stylu, który oni sami zwą „hop-siupem”? Co to jest? Najprostsza odpowiedź – wszystkiego po trochu. Folk, psychodeliczny pop, postrock, trip hop, metal – to wszystko Pchełki łączą w niepowtarzalną całość. Ekspresyjne wykonywanie hop-siupu na żywo zyskało im uznanie fanów oraz krytyków muzycznych, co zaowocowało wieloma nagrodami i wyróżnieniami – m.in. zwycięstwem na festiwalu „FAMA”. Pchełki mają na koncie również współpracę z duńskim teatrem tańca Mute Comp. Physical Theatre. Wciąż pracują nad debiutanckim albumem „Pan Hop Siup”.

Pchełki przed toruńską publicznością zaprezentują się w klubie NRD (Browarna 6) już w czwartek 20 marca. Supportem aleksandrowskiego zespołu będzie Solitude State. Początek imprezy o 20.00, wstęp – dyszka!

[fot. „samowyzwalacz”]