Każdy miłośnik pięknych zapachów marzy o perfumach Chanel, Dior, Dolce &Gabbana czy Tom Ford. Na przeszkodzie do spełnienia tych marzeń często jednak stoją finanse. Kompozycje topowych marek perfumeryjnych kosztują nawet kilkaset złotych. Nie ma więc wątpliwości, że ich zakup znacznie uszczupla domowy budżet. Są jednak sposoby, które pozwolą na cieszenie się eleganckimi pachnidłami, jednocześnie nie tracąc setek złotych. Takim sposobem są testery perfum. Ile one kosztują i gdzie je kupić?

Czym są testery perfum?

Wokół testerów perfum narosło wiele kontrowersji. Te najczęściej się pojawiające mówią, że testery są podróbkami, zamiennikami czy podróbkami. Jest to jednak mit – są to zupełnie inne produkty. Zgodnie z definicją testery perfum to pachnidła, które mają być reklamą nowego zapachu. Marki tworzą je, aby zainteresowany perfumami klient mógł zapoznać się z zapachem, wypróbować go na skórze. Oznacza to, że wszystkie zgromadzone na perfumeria.pl/collections/testery-perfum-meskich testery perfum to produkty wysokiej jakości, w końcu muszą zachęcić do zakupu. Nieprawdą jest więc, że komponowane są z niepełnowartościowych substancji zapachowych, słabiej pachnących i szybciej się ulatniający.

Testery perfum wyróżnia skromny design połączony z najwyższej jakości zawartością. [fot. materiały partnera]

Warto jednak pamiętać, że testery pachnidła nie są dokładnie tym samym, co oryginały. To, co je od siebie odróżnia to design. Testery zamykane są bowiem w prostych buteleczkach, często niezabezpieczonym dekoracyjnym korkiem – całość natomiast nie jest opakowana w ozdobne pudełko. Przez to pod względem designu testery są mniej atrakcyjne, inaczej pod tym względem wygląda kwestia ceny.

Ile kosztują testery perfum?

Nie ma wątpliwości, że ceny testerów perfum są znacznie niższe niż oryginałów. Często za te o pojemności 100 ml trzeba zapłacić mniej niż za 50 ml pełnowartościowego pachnidła. Zazwyczaj koszt ich zakupu jest niższy o 60 – 80%, są więc one atrakcyjnym produktem, gdzie ich jednak szukać? Najłatwiej testery perfum kupić online. Oferuje je większość drogerii internetowych. Sprzedawane są one w szczelnie zamkniętych opakowaniach, które gwarantują, że perfumy przez nikogo nie były używane.

Testery perfum pełnią wiele pożytecznych funkcji – nabywając je dajemy sobie możliwość sprawdzenia danej marki i oszczędzenia pieniędzy. [fot. materiały partnera]

Kiedy warto kupić testery perfum?

Testery to dobre rozwiązanie, jeśli chce się zaoszczędzić na zakupie pięknych zapachów. Pozwolą one ochronić domowy budżet przed dużym wydatkiem, a jednocześnie cieszyć pełnowartościowym produktem. Warto podkreślić, że testery perfum są o wiele lepszym zakupem niż tanie podróbki, które choć pakowane w dokładnie takie same flakony jak oryginały, nie są tak trwałe. Z zakupu testerów warto jednak zrezygnować, jeśli pachnidło ma stać się prezentem. Ich podarowanie może zostać odebrane jako skąpstwo. 

[Artykuł sponsorowany]