W niedzielę, 28 marca 2021 roku, na torze speedrowerowym przy ulicy Skierki miał mieć miejsce Turniej o Trójząb Wodnika Kaszczorka. Miał, bowiem obecna sytuacja związana z aurą oraz pandemią wymusiły przełożenie zawodów na czwartek, 3 czerwca 2021 roku.

Niekorzystna aura oraz sytuacja związana z pandemią sprawiły, iż zaplanowany na 28 marca, Turniej o Trójząb Wodnika Kaszczorka musiał zostać przełożony. Organizatorzy liczą, że nowy czerwcowy termin da możliwość przeprowadzenia zawodów zgodnie z planem. Impreza ma stanowić wielkie święto sportu. Niecodziennie bowiem można ujrzeć Reprezentację Polski w akcji.

Pełna treść komunikatu:

Szanowni Państwo,

Decydując się na organizację Turnieju o Trójząb Wodnika Kaszczorka wierzyliśmy, iż warunki będą nam sprzyjały. Od dawna zdawaliśmy sobie sprawę, że przeprowadzenie zawodów w terminie 28.03.2021 roku będzie bardzo trudne i przesunięcie imprezy braliśmy pod uwagę. Mimo tego podejmowaliśmy szereg działań związanych z przygotowaniem imprezy. Za nami wiele godzin ciężkiej pracy na wielu polach. Niestety zima nie oszczędziła nawierzchni naszego toru, a prognozowana pogoda nie będzie nam sprzyjała. Ponadto województwo kujawsko-pomorskie znalazło się na liście regionów, które mogą zostać poddane obostrzeniom. Gwoździem do trumny możemy nazwać też brak utwardzenia wjazdu na tor i w praktyce czyni to ubijanie toru pojazdami mocno utrudnionym i bardzo ryzykownym. Najbliższa okolica obiektu stanie się też placem budowy.

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki musieliśmy podjąć decyzję o przełożeniu Turnieju o Trójząb Wodnika Kaszczorka na czwartek, 3 czerwca 2021 roku. Wówczas przypada Boże Ciało. Wierzymy, iż podejmujemy dobrą decyzję. Nie przyszła ona nam łatwo, kosztowała nas wiele nerwów i licznych analiz, gdyż bardzo chcieliśmy przeprowadzić imprezę przed startem sezonu. Nowy termin budzi w nas nadzieję, że Turniej o Trójząb Wodnika Kaszczorka będzie stanowił święto, w którym udział wezmą całe rodziny i rzesze kibiców. Marzy się nam piękna słoneczna aura i możliwość imprezy z udziałem wielu uczestników. Trójmecz, a w nim start Reprezentacji Polski stanowić ma idealną okazję do zakochania się w speedrowerze i promocję Kaszczorka.

Prosimy o zrozumienie i uszanowanie naszej decyzji. Wierzymy, iż jest ona jedyną słuszną i mądrą na dzień dzisiejszy.

Z wyrazami szacunku
Organizatorzy