Organizacja imprezy okolicznościowej w plenerze ma wiele plusów, a wiosna i lato szczególnie sprzyjają takiemu rozwiązaniu. Nic dziwnego – ciepłe miesiące zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, dlatego przyjęcia na zewnątrz zyskują coraz większą liczbę zwolenników. Jak zorganizować imprezę w plenerze i na co zwrócić szczególną uwagę?

Gdzie zorganizować imprezę?

Imprezy plenerowe, bez wątpienia, warto organizować – tego typu przyjęcia najlepiej jednak planować późną wiosną i latem, kiedy dni są dłuższe, a wieczory ciepłe. Wybór miejsca może być trudny – obowiązkowo trzeba wziąć pod uwagę liczbę gości – ale rozwiązań jest całkiem sporo. Jednym z nich jest przydomowy ogród lub działka, które fantastycznie sprawdzą się w przypadku niewielkich przyjęć okolicznościowych. Inną opcją jest także wynajem terenu sportowego (np. boiska), powierzchni przy hotelu, szykownego dworku na obrzeżach miasta czy specjalnie wydzielonego, zielonego terenu eventowego. Należy jednak wspomnieć o tym, że powodzenie imprezy okolicznościowej w plenerze jest w dużym stopniu uzależnione od pogody – jeśli warunki atmosferyczne nie są sprzyjające, warto wziąć pod uwagę alternatywę w postaci lokalu (np. takiego jak restauracja http://www.estella.pl/imprezy-okolicznosciowe), zajmującego się organizacją różnego rodzaju przyjęć, imprez firmowych i pracowniczych.

Jakie atrakcje zapewnić?

Jednym z najważniejszych elementów imprezy okolicznościowej w plenerze jest muzyka. Aby wszyscy goście mogli dobrze się bawić, należy zadbać o odpowiednie nagłośnienie (dobrym rozwiązaniem będzie kupno lub wypożyczenie zestawu nagłośnieniowego i wcześniejsze przygotowanie listy utworów) lub wynajęcie DJ-a, który zadba o muzyczną oprawę uroczystości. Świetnym pomysłem będzie również zorganizowanie cieszącego się niesłabnącą popularnością karaoke oraz urozmaicenie imprezy o efekty wizualne, takie jak lasery, reflektory czy, jeśli na przyjęciu pojawią się dzieci, wytwornice piany i baniek. Jeśli skala imprezy jest duża, warto pomyśleć nad wynajęciem animatora, który zorganizuje uczestnikom imprezy zajęcie i zapewni im rozrywkę.

Co powinno znaleźć się w menu?

Komponując jadłospis na imprezę, w pierwszej kolejności należy zorientować się, czy wśród zaproszonych znajdują się osoby utrzymujące dietę (bezmięsną, bezglutenową, wegańską). W dobrym tonie jest wzięcie pod uwagę różnych gustów i preferencji kulinarnych tak, aby wszyscy goście mieli zapewnione przekąski. Na stołach powinny pojawić się tzw. finger food, czyli przystawki na „jeden kęs”, które zjada się bez używania sztućców. Oprócz nich należy zapewnić ciepłe posiłki (jeśli na przyjęciu dostępne będą grille, może to być marynowane mięso i grillowane warzywa w towarzystwie aromatycznych ziół i przypraw) oraz dania podawane na zimno, takie jak sałatki czy mini-wrapy. Imprezowe menu powinno być natomiast zwieńczone deserem – może być nim ciasto, owocowa tarta czy aksamitne smoothie.

[Artykuł sponsorowany]