Czy islam to faktycznie jedenasta plaga? Jakie konsekwencje niesie za sobą pojawienie się w Europie przedstawicieli tak odmiennej kultury? O tym na spotkaniu w Toruniu opowie autorka książki „Islam. Jedenasta plaga” – Hege Storhaug.

Kwestię uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu komentują wszyscy – politycy, aktorzy, internauci. Problemem tym zajęła się również Hege Storhaug w swojej najnowszej książce.

Hege Storhaug to urodzona w 1962 roku norweska pisarka. Storhaug jest zagorzałą feministką, działaczką społeczną oraz obrończynią praw człowieka. W szczególności zajmuje się ochroną praw muzułmańskich kobiet. Od 16 lat pracuje dla norweskiej fundacji Human Rights Service. Dziennikarka głośno wypowiada się na temat spraw politycznych. Niedawno ukazała się jej książka „Islam. Jedenasta plaga”, w której autorka pokazuje, jakie zagrożenia dla Europy niesie za sobą fala imigrantów.

Spotkanie z autorką książki „Islam. Jedenasta plaga” już niebawem w Toruniu

Norweżka pojawi się w Mieście Kopernika w ramach trwającego 24. Toruńskiego Festiwalu Książki. Na spotkaniu na pewno nie zabraknie kontrowersyjnych i szczerych wypowiedzi. Hege Storhaug postara się udzielić odpowiedzi na nurtujące pytanie – czy każdy ma prawo wyboru swojego miejsca do życia?

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 16 czerwca 2018 (sobota), godz. 17:30
GDZIE: Centrum Sztuki Współczesnej, Wały Gen. Sikorskiego 13
BILETY: wstęp wolny

Więcej o 24. Toruńskim Festiwalu Książki możecie przeczytać tutaj.

[fot. materiały prasowe]