Kwas hialuronowy to naturalny składnik organizmu człowieka. Składa się on z atomów węgla, wodoru i tlenu. Kwas jest głównym składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej człowieka. Niestety jego poziom spada wraz z wiekiem. Sprawia to, że na cerze pojawiają się zmarszczki i bruzdy, skóra staje się obwisła, mniej elastyczna. Aby zatrzymać oznaki starzenia, trzeba organizmowi dostarczać kwas hialuronowy zewnętrznie. Jak to robić?

Czym jest krem z kwasem hialuronowym?

Krem z kwasem hialuronowym to popularny kosmetyk pielęgnacyjny. Dostępny jest on w ofercie wielu marek proponujących kosmetyki upiększające. Dedykują oni preparaty z tym składnikiem przede wszystkim kobietom z cerą dojrzałą. Kremy z kwasem hialuronowym takich marek jak Loreal Paris mają wygładzać cerę, dodawać jej świeżości i blasku, a także hamować pojawianie się oznak starzenia.

Fot. materiały partnera

Jakie właściwości ma krem z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy jest jedną z substancji aktywnych w składzie kosmetyku. Jego zadaniem jest odbudowanie skóry. Naturalnie najwięcej kwasu występuje w chrząstkach, skórze i ciele szklistym oka. Jego poziom wraz z wiekiem spada, przez co skóra staje się mniej odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne i traci zdolność do szybkiej regeneracji. To, dlatego takie marki jak L’oreal Paris przygotowały dla kobiet z cerą dojrzałą cały zestaw kosmetyków zawierających kwas hialuronowy. Preparaty L’oreal Paris dostępne są na tagomago.pl/collections/loreal-paris bądź tutaj, a ich zadaniem jest:

  • wspomaganie produkcji kolagenu
  • spłycenie zmarszczek i bruzd
  • ukrywanie objawów starzenia się skóry
  • zatrzymywanie wilgoci, a przez to zapobieganie wysuszaniu skóry
  • nawilżenie
  • rozjaśnianie cieni pod oczami.
Fot. materiały partnera

Kto może stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Po kosmetyki takie jak kremy czy sera z kwasem hialuronowym sięgać można przy każdym typie skóry i w każdym wieku. Preparaty te nie powodują żadnych skutków ubocznych, nie podrażniają skóry, nie wywołują alergii. Dzięki temu, że nie rozszerzają naczyń krwionośnych mogą być nakładane na cerę naczynkową. Krem z kwasem hialuronowym najlepsze efekty przyniesie jednak cerze dojrzałej oraz suchej, którą odpowiednio nawilży.

Efekty stosowania kwasu hialuronowego

Dobry krem z kwasem hialuronowym pozwala przywrócić skórze prawidłowy poziom nawilżenia. Sprawi, że cera stanie się sprężysta, jędrna, bardziej elastyczna. Kwas hialuronowy opóźni również przedwczesne starzenie się skóry. Aby jednak móc cieszyć się takimi efektami, specyfiki z tym składnikiem aktywnym trzeba stosować regularnie. Rezultaty widoczne są po kilku miesiącach.