Toruń to jedno z najstarszych polskich miast. Zamieszkuje je ponad 200 000 osób, a sytuacja na tutejszym rynku nieruchomości jest całkiem niezła. Choć trzeba przyznać, że mieszkania w mieście Kopernika nie należą do najtańszych. Jak więc kształtuje się tutejszy rynek nieruchomości i jakich cen można się spodziewać, kupując nowe mieszkanie? Sprawdź!

Ceny mieszkań w Toruniu  

Toruński rynek nieruchomości w ostatnich latach odznaczał się dużą dynamiką. Po drobnych wahaniach w 2020 roku ceny znowu poszły w górę. Obecnie za m2 mieszkania w tym klimatycznym mieście zapłacisz średnio 6 807 zł. Od początku 2022 roku ceny te wzrosły równo o 7%. Dla porównania w kwietniu tego roku m2 mieszkania w Toruniu kosztował średnio 6 785 zł, a w ubiegłym roku równo 6 000 zł. To pokazuje, jak duża jest dynamika wzrostu cen. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie tylko w Toruniu w ostatnim czasie ceny mieszkań tak wzrosły. Na przykład w sąsiedniej Bydgoszczy za m2 zapłacisz średnio 6 150 zł i jest to wzrost na poziomie 6,49% od początku roku.

Na jakie nowe inwestycje w Toruniu warto zwrócić uwagę?

Obecnie w Toruniu w budowie jest co najmniej kilkanaście bloków mieszkalnych. Murapol S. A. oferuje na przykład mieszkania o powierzchni od 31 do 68 m2 przy ulicy Strobanda. Będą to komfortowe lokale mieszkaniowe w kameralnych 3-piętorowych blokach. Tam za m2 zapłacisz od 8 400 zł. Ceny mieszkań uzależnione są m.in. od stopnia wykończenia, piętra czy chociażby zakupu dodatkowego miejsca parkingowego.

Drugą ciekawą inwestycją w Toruniu są Mieszkania Przy Koszalińskiej. Nowoczesna architektura na osiedlu Bielawy przyciąga miłośników klasycznego stylu przeplatającego się z innowacyjnymi rozwiązaniami. Na skraju Koszalińskiej i Krynickiej kupisz wygodne mieszkanie o powierzchni od 42 do 78 m2 w cenie 8 500 zł/m2. Budynek zostanie oddany do użytku w przyszłym roku. Do wyboru masz atrakcyjne mieszkania na jednej z trzech kondygnacji.

Inwestycje deweloperskie w Toruniu oprócz stosunkowo wysokiej ceny cechuje wysoka jakość wykończenia i dogodne lokalizacje [fot. materiały partnera]

Zwróć również uwagę na nowe osiedle Wrzosowisko. Co prawda mieszkania tam są nieco droższe niż wspomniane wcześniej inwestycje, ale z pewnością warto rozważyć i tę propozycję toruńskich deweloperów. Za wygodny lokal w jednym z trzech budynków wielorodzinnych trzeba sporo zapłacić, bo nawet 9 500 zł/m2, ale mieszkania są funkcjonalne i ustawne. Idealna lokalizacja oraz panoramiczne przeszklenie są z pewnością tego warte. Inwestycja będzie gotowa do odbioru pod koniec 2024 roku, ale już teraz możesz sprawdzić, co oferuje deweloper. Wejdź tutaj https://gratka.pl/nieruchomosci/inwestycje-deweloperskie/torun i przekona się, która z toruńskich ofert jest dla Ciebie.

Gdzie jeszcze w Toruniu warto kupić nowe mieszkanie?

Ciekawe propozycje mają również deweloperzy budujący właśnie mieszkania przy ulicach: Grasera, Zimowej, Żelaznej, Św. Jakuba czy Czapli. Jeśli szukasz mieszkania na ogrodzonym osiedlu z monitoringiem, placem zabaw i w pobliżu lasu, weź pod uwagę lokale z inwestycji Osiedle 4 Pory Roku. Obecnie w budowie są bloki o numerach 1,3,5 oraz 19 i 21. Kupisz tam mieszkania już od 6 300 zł/m2. Architektura osiedla charakteryzuje się elegancką, spójną formą i stonowaną kolorystyką. W okolicy znajduje się sporo terenów zielonych, supermarkety i przystanki autobusowe. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi.

Obserwując https://www.morizon.pl/nowe-inwestycje/torun/, możesz sprawdzić, które nowe nieruchomości w Toruniu są jeszcze na sprzedaż.

[Artykuł sponsorowany]