Wybór odpowiedniego materaca jest niezwykle ważny. Dobrze dobrany zapewnia nie tylko komfortowy sen, ale przede wszystkim optymalna podparcie dla kręgosłupa. Na rynku możemy dostać naprawdę szeroki wybór tych produktów. Który producent materacy jest najlepszy? Trudno odpowiedzieć na to pytana, ponieważ oczekiwania klientów są naprawdę zróżnicowane. Na zeusmeble.pl znajdziesz tanie materace, które cieszą się dużą popularnością. Dostępny asortyment jest naprawdę szeroki, dzięki czemu każdy bez trudu znajdziesz wariant idealny dla siebie. Dodatkowo producent materacy, podzielił dostępny asortyment na kategorie, co zdecydowanie ułatwia zakup. Chcesz wiedzieć, czym różnią się poszczególne rodzaje materacy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszamy do lektury.

Co wyróżnia materac bonellowy?

Materac bonellowy to odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy szukają wytrzymałych i elastycznych powierzchni do spania. Jego podstawę stanowią bowiem sprężyny. Wytrzymałość oraz elastyczność zapewnia specjalna formatka. Użyte sprężyny są niezwykle trwałe, ponieważ wykonane są z hartowanego drutu. Łączone są ze sobą pojedyncze, dość duże sprężyny w kształcie klepsydry — szerokie na końcach i węższe w środku. Jego konstrukcja powoduje, że stawiany opór materaca uzależniony jest od siły nacisku. Im większa, tym sprężyny mniej się uginają. Dzięki temu materac bonellowy jest uniwersalny i w pełni dopasowuje się do wagi użytkownika. Im większa siła nacisku, tym większy opór sprężyn.

Dla kogo materac piankowy?

Co sprawia, że materac piankowy cieszy się tak dużą popularnością? Przede wszystkim jest to model przeznaczony dla alergików. Dodatkowo może on mieć różną budowę. Standardowy wariant jest jednolity oraz wykonany z pianki poliuretanowej. Na rynku dostępne są modele, które posiadają więcej niż jedną warstwę. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to produkt jednolity oraz zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza. Dodatkowo ten rodzaj materaca ma właściwości antyalergiczne. Najtańsze są klasyczne materace pianowe. Uzupełnione o dodatkowe warstwy takie jak maty kokosowe czy lateksowe, kosztują zdecydowanie drożej. Najwięcej zapłacimy za materac wykonany z pianki termoplastycznej.

Fot. materiały partnera

Materac kieszeniowy — poznaj jego zalety

Na szczególną uwagę zasługują także materace kieszeniowe. Produkt ten można w pełni dopasować do oczekiwań użytkownika ze względu na różne stopnie twardości. Niewątpliwą zaletą materacy jest dołączony pokrowiec. Dzięki temu nawet w przypadku zabrudzenia sam materac jest chroniony. Pokrowiec można zdjąć i wyprać, co znacznie zwiększa higieniczność użytkowania. W przypadku trwałych zabrudzeń można również wymienić go na inny bez ponoszenia dużych kosztów. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że materace kieszeniowe mają wiele warstw, dzięki czemu łatwo dopasować je do potrzeb użytkownika. Im droższy wariant, tym więcej ich posiada.

Najbardziej rozbudowany będzie wyposażony w puszystą włókninę, która zapewnia optymalną oddychalność materaca. Kolejna warstwa to pianka termoplastyczna, która pod wpływem temperatury dopasowuje się do kształtu ciała. W budowie materaca kieszeniowego nie mogło zabraknąć pianki poliuretanowej oraz lateksowej zapewniających odpowiednia elastyczność, oraz oddychalność. Rdzeń materaca zazwyczaj stanowią sprężyny, natomiast jego wzmocnienie panel filcowy. Dużą popularnością cieszą się modele posiadające aż 9 stref podparcia dla kręgosłupa.

Materac lateksowy — co sprawia, że cieszy się on tak dużą popularnością?

Materac lateksowy wykonany jest z wysokogatunkowej pianki, którą wyróżnia wysokim poziom elastyczności. Dzięki temu produkt z łatwością dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Wariant podstawowy składa się wyłącznie z pianki, jednak jeśli zależy Ci na wyższej klasy modelu, postaw na produkt uzupełniony matą kokosową. Jest to surowiec w pełni ekologiczny oraz ma właściwości antyalergiczne. Dodatkowo materac lateksowy uzupełniony matką kokosową jest odporny na powstawanie roztoczy i mikroorganizmów. Wszystko to sprawia, że produkt bez trudu posłuży wiele lat oraz jest odporny na wilgoć i odkształcenia.