Piękne bramki, emocjonujące spotkania i duch sportowej rywalizacji. To wszystko mogliśmy zobaczyć na turnieju Konfrontacje vol.1, który odbył się wczoraj na hali UCS. Zwycięzcą została drużyna Jakubskie, która w finale pokonała Klajmeksy-Rubinkowo.

Należy przyznać, że całe zawody stały na bardzo wysokim poziomie i od pierwszego spotkania mogliśmy zobaczyć, że wszystkie drużyny przyjechały tutaj w jak najlepszych składach i z mocnym postanowieniem wygrania premierowej edycji zawodów. Dzięki faktowi, że turniej organizowało TALO, znane wszystkim amatorskim piłkarzom w Toruniu, na parkiecie mogliśmy zobaczyć praktycznie wszystkie liczące się drużyny w Grodzie Kopernika. „Nie będzie łatwo. Poziom faktycznie jest bardzo wysoki” – przyznał Darek jeden z zawodników, który walczył o wygraną. W fazie grupowej najbardziej emocjonująco zapowiadała się rywalizacja w grupie C, gdzie los skojarzył ze sobą Spartę Toruń, Jakubskie, EKO RAF i Bydgoskie. Przed zawodami każda z drużyn liczyła na bardzo wysokie miejsce, a okazało się, że dwie z nich musiały pożegnać się z zawodami już po trzech meczach.  Tymi pechowcami zostały ekipy Sparty Toruń i Bydgoskiego. Największe wrażenie zrobiło zaś Jakubskie, które wygrało wszystkie 3 mecze, zdobywając 10 bramek i nie tracąc żadnej. Z pozostałych rozstrzygnięć grupowych, na uwagę zasłużyły też drużyny ELITKI i Barbary, które także wygrały komplet meczów, zachowując za każdym razem czyste konto.

Po emocjonującej pierwszej rundzie, w której mogliśmy zobaczyć 124 bramki w 48 sptokaniach przyszła pora na rywalizację w fazie play-off. Tutaj nie było już łatwych meczów o czym najlepiej świadczy fakt, iż aż trzy z ośmiu meczów 1/8 finału zakończyła się remisem w regulaminowym czasie gry.  W tej fazie rozgrywek najlepiej zaś zaprezentowała się ELITKA, która aż 5-0 pokonała The Devils. Podczas ćwierćfinałów nie mogliśmy już oglądać aż tak wysokich wyników. Mecze były bardzo wyrównane i aż w trzech przypadkach na cztery zakończyły się remisami po regulaminowych 10 minutach gry. Tylko Klajmeksy – Rubinkowo zdołało awansować bezpośrednio do półfinału po wygranej 2-0 z ADP Shiva.

W decydujących o medalach meczach los skojarzył ze sobą Patacę Team i Jakubskie oraz Barbary z Klajmeksem – Rubinkowo. W pierwszym z tych starć lepsza okazała się ekipa Jakubskiego, która wygrała 3-1. W drugim meczu o wszystkim rozstrzygnęły karne, w których lepsza była ekipa Klajmeksu – Rubinkowo. Pokonali oni Barbary, które jednak nie załamały się brakiem awansu do wielkiego finału i w meczu o trzecie miejsce wygrali z Patacą Team 2-1. Ostatni zaś mecz turnieju, który zadecydował o końcowej wygranej był bardzo zacięty. Chociaż nie obfitował w wiele bramek to kibice na pewno nie mogli czuć się zawiedzeni. Jakubskie okazało się lepsze od Klajmeksu – Rubinkowo dzięki jedynej bramce strzelonej w finale, wygrywając tym samym całe zawody.

Patrząc, że całe zawody przebiegały pod szyldem Konfrontacje vol.1 należy liczyć na to, że już niedługo po raz kolejny TALO zorganizuje halowy turniej futsalowy. Wola walki jaką zaprezentowały wszystkie drużyny, poziom rywalizacji, a także frekwencja na trybunach i na parkiecie świadczy o tym, że jest spore zapotrzebowanie na takie wydarzenia.