Jazz Od Nowa Festival narodził się w 2001 roku jako zwieńczenie jazzowej działalności toruńskiego klubu. Przed nami cztery dni festiwalu, który (jak piszą organizatorzy imprezy) „sprosta gustom wiernych miłośników jazzu, jak również zainteresuje muzyką i zarazi jazzową atmosferą młodych melomanów”.

Jazz Od Nowa Festival – historia imprezy

Klub studencki jest związany z jazzem od początku swojego istnienia, czyli od 50 lat. Funkcjonujący w latach 90. Jazz Club Od Nowa, zorganizował ponad 400 koncertów największych polskich i zagranicznych artystów. Od tego czasu nie zmieniło się wiele, bo Od Nowa regularnie ogłasza kolejne koncerty jazzowe. Jazz Od Nowa Festival odznacza się różnorodnym repertuarem – od klasyki do improwizowanej muzyki jazzowego pogranicza. Na klubowej scenie wystąpili m.in.: Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Adam Makowicz. Nie zabrakło również zagranicznych wykonawców: Hiram Bullock, Victor Lewis czy David Friesen.

Tegoroczny festiwal

Dwudziesta odsłona Jazz Od Nowa Festival została rozłożona na cztery dni. W klubie Od Nowa oraz w Auli UMK, będziemy mieli okazję wsłuchać się w twórczość artystów polskich i zagranicznych, długo istniejących na rynku muzycznych, a także tych początkujących. Wystąpią m.in.: Shifa, Thomas Galliano Quartet, Sainkho Namtchylak, Sławek Janicki. Organizatorzy wielokrotnie zaznaczali, że dużą wagę przywiązują do atmosfery koncertów, która jest bardzo istotna w odbiorze muzyki.

Plakat promujący  imprezę

Plakat promujący Jazz Od Nowa Festival.

Szczegóły wydarzenia

Gdzie: Klub Od Nowa (ul. Jurija Gagarina 37a), Aula UMK (Jurija Gagarina 11)

Kiedy: 26 – 29 lutego

Bilety: Wejściówki w cenie 60 lub 70 zł, bądź karnet w cenie 160 zł, można zakupić w klubie Od Nowa, w sklepie z Pamiątkami (Rynek Staromiejski 1) oraz w aplikacji goingapp.pl.