Już w sobotę 17 października 2020 roku, na torze przy Skierki odbędą się I Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Kaszczorka w speedrowerze, podczas których każdy będzie mógł spróbować swoich sił na profesjonalnym torze i sprzęcie. Organizatorzy przygotowali dwie kategorie dla każdego oraz turniej profesjonalistów jako zwieńczenie rywalizacji. 

Każdy może spróbować swoich sił

Tor speedrowerowy w Kaszczorku został oddany do użytku wraz z początkiem września tego roku. Do tej pory odbywały się na nim głównie treningi, podczas których każdy chętny mieszkaniec Torunia i nie tylko mógł przejechać się po nowo oddanym obiekcie. Tym razem jednak wydarzenie dużo większego kalibru, pierwsze zawody na tym blisko 80-metrowym owalu – I Otwarte Indywiduale Mistrzostwa Kaszczorka w speedrowerze. Co istotne, rywalizować będzie mógł każdy chętny! 

Organizatorzy na tę chwilę planują rywalizację w trzech kategoriach: do lat 15, amatorów dla każdego chętnego oraz profesjonalistów, czyli zawodników na co dzień startujących w imprezach ogólnopolskich, a nawet i w mistrzostwach świata. W planach są też liczne atrakcje, niespodzianki i upominki oraz ognisko. Start w kategorii profesjonalistów zapowiedzieli m.in. medaliści indywidualnych mistrzostw świata. Klub będzie stopniowo informował o obsadzie tego turnieju. Co trzeba zabrać? Kask rowerowy, rękawice, długie ubrania, zarówno na górę, jak i na dół, obuwie sportowe, napój. Można mieć także własne rowery. 

Zapisy odbywać się będą na trzy sposoby: online pod tym adresem (do 16 października godziny 19:59), fizycznie podczas treningów w Kaszczorku i do 11:40 w dniu zawodów. Istnieje możliwość zapisów młodszych dzieci nawet na rowerkach biegowych, ewentualne utworzenie kategorii dla najmłodszych zależy od zainteresowania.  

Co? Gdzie? Kiedy?

17.10.2020 r. (sobota) – I Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Kaszczorka
Tor speedrowerowy przy ulicy Skierki w Toruniu 

Harmonogram imprezy:
12:00 – I Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Kaszczorka do lat 15
12:45 – I Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Kaszczorka Amatorów
14:00 – I Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Kaszczorka Profesjonalistów 

Wydarzenie na Facebooku odnajdziecie tutaj.

W razie ewentualnych pytań organizatorzy zapraszają do kontaktu poprzez stronę na Facebooku  oraz mailowego pod adresem drwecakaszczorek@gmail.com