Przed nami kolejna, II Gala Copernicana, czyli Uniwersytecka Gala Charytatywna. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w zeszłym roku, a jej organizacją zajął się, tak jak i teraz, Samorząd Studencki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Niezależne Zrzeszenie Studentów.

II Gala Copernicana, czyli Uniwersytecka Gala Charytatywna

Gala Copernicana to impreza, której celem jest pomoc charytatywna. Jest to zarazem plebiscyt, który polega na tym, że studenci i pracownicy toruńskiej uczelni wyłaniają liderów i inicjatywy akademickiej społeczności, które są warte uwagi. Tegoroczne wydarzenie tworzone jest razem z organizacją charytatywną Fabryka Dziecięcych Marzeń.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym, można nadsyłać propozycje osób lub inicjatyw, które zasługują na wyróżnienie w jednej z siedmiu kategorii: najlepszy wykładowca, najlepszy sportowiec, dziekanat przyjazny studentom, najlepsza organizacja studencka, studenckie praktyki, wzór studenta, studencki projekt. Tutaj znajdziecie link do nadsyłania zgłoszeń, które możecie przesyłać do 20 marca. 

II Gala Copernicana i jej finał odbędzie się 11 kwietnia w Auli UMK. Podczas uroczystości zostaną wręczone nagrody wyróżnionym osobom i instytucjom. Ponadto, odbędą się wtedy licytacje i loterie fantowe, których dochód zostanie przekazany na wsparcie Toruńskich Domów Dziecka. Podsumowaniem wieczoru będzie Koncert Gwiazdy, która zostanie ogłoszona niebawem.

Pod tym linkiem zobaczycie naszą relację z pierwszej edycji Uniwersyteckiej Gali Charytatywnej!