Pod młotek trafiła XIX wieczna kamienica znajdująca się przy Placu Św. Katarzyny 7.  Licytacja odbędzie się pod koniec kwietnia, a jej cena wynosi 3,5 miliona złotych.

Od 6 lat budynek jest pustostanem

Obiekt jest nieruchomością wielorodzinną, na który składają się trzy bryły na planie litery T: kamienica frontowa z oficyną – czterokondygnacyjną z poddaszem użytkowym – wewnętrznie połączonej z nieco niższą oficyną w podwórzu oraz parterowy budynek z poddaszem użytkowym. Łącznie kamienica liczy sobie 1091 m², a budynku parterowego w części tylnej 37 m².

Nieruchomość jest wyposażona w media, instalacje znajdują się w złym stanie technicznym. Obiekt nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej. Sam budynek od 2015 roku jest pustostanem, a wszyscy lokatorzy zostali wykwaterowani. Drzwi zarówno wejściowe, jak i znajdujące się w kamienicy wymagają renowacji lub wymiany.

Nieruchomość w strefie ochrony konserwatorskiej

Chociaż kamienica nie jest wpisana do rejestru zabytków, to należy do zabudowy zespołu staromiejskiego. A ten jest wpisany do owego rejestru i znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej. Nieruchomość znajduje się w Gminnej Ewidencji Zabytków. Elewacja frontowa oraz wnętrze zostały zachowane z kompletnym wyposażeniem m.in. sztukaterie czy piece. Umowa z nowym nabywcą będzie posiadała zapis, iż w ciągu 3 lat od dnia zakupu muszą zostać rozpoczęte prace remontowe. Każdy chcący brać udział w licytacji jest zobowiązany do wpłaty wadium w wysokości 350 000 zł do 21 kwietnia 2021 roku.

[źródło: www.torun.pl]