Jedyny w Polsce koncert Kanadyjczyków z ANCIIENTS nastąpi w Toruniu 25 marca w NRD. Towarzyszyć im będzie inny kanadyjski zespół Black Wizard.

Anciients (heavy, progressive, sludge metal)

Gdzieś pomiędzy soczystym ciężarem a precyzyjnymi, melodyjnymi riffami znajduje się zespół ANCIIENTS – założony w Vancouver metalowy kolos, który dość szybko przedarł się z lokalnej sceny do szerszej publiczności. Debiut „Heart Of Oak” wydany nakładem Season of Mist sprawił, że powędrowali na amerykańskie trasy, grając u boku takich kapel jak Lamb Of God czy Decapitated.

W 2016 roku ukazał się drugi album Kanadyjczyków: „Voice Of The Void”, który ugruntował pozycję kapeli na scenie za sprawą bardziej przemyślanych i dojrzalszych kompozycji. Mimo od razu słyszalnych inspiracji takimi klasykami gatunku jak Mastodon, Kylesa, Baroness czy High On Fire, Anciients podążają własną ścieżką, gdzie słowo „inspiracja” nie oznacza „kopia”. Zespół łączy melodyjne, czyste śpiewy z rasowym, wręcz deathowym growlem. Wszystko to oczywiście podbite świetnymi, progresywnymi gitarowymi zagrywkami i dynamiczną sekcją rytmiczną.

Tak grupę przedstawiają organizatorzy:

Ta kapela będzie za kilka lat wielka, a Wy oglądając ich wtedy na dużych scenach kolejnych festiwali będziecie mówić znajomym, że widzieliście ich w małym klubie zanim byli znani. Serio.

Ich muzykę znajdziecie tutaj: https://anciientriffs.bandcamp.com/

Black Wizard (heavy metal, stoner, rock’n’roll)

Black Wizard to heavy metalowy / stoner rockowy również pochodzący z Vancouver w Kanadzie. Założyła go w 2009 roku czwórka szkolnych znajomych. Inspirowani lokalną sceną, Bison czy 3 Inches Of Blood, wydali niezależnie 2 długogrające albumy i jedną 7″. Sprzedali je w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy na całym świecie. Dzielili scenę z takimi zespołami jak: Kylesa, Weedeater, The Shrine, Zeke, Witch czy też z Anciients, z którymi to po raz kolejny ruszają w trasę by promować swój nowy album „Livin’ Oblivion”.

Posłuchajcie Black Wizard na Bandcampie.

Kiedy i gdzie?

Kiedy? 25 marca 2018, godz. 19:30

Gdzie? NRD, ul. Browarna 6

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży / 30 zł w dniu koncertu.