Centrum Sztuki Fimowej, CSW, każdego roku zbiera u siebie grono znanych osób, artystów, mistrzów. Przyszedł czas na spotkanie z reżyserką i scenarzystką, Katarzyną Rosłaniec. To autorka między innymi znanych „Galerianek” czy filmu „Bejbi Blues”. Spotkanie z nią i projekcja najnowszego filmu, którw odbędą się już 8 czerwca, zapoczątkują kolejną odsłonę edukacyjnego cyklu, Movie Mówi Project. W tym roku obierze on tematykę „Dziewczyny!”.

Katarzyna Rosłaniec jest absolwentką reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Co więcej, to absolwentka kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jej filmy zebrały nagrody takie jak Kryształowy Niedźwiedź na Berlinale, ale i liczne statuetki na festiwalach w między innymi Seulu, Walencji, Gdyni, Zlinie, Cottbus czy Zittau. „Galerianki”, a następnie „Bejbi Blues” obejrzało ponad milion osób w polskich kinach. Katarzyna wraca do nas z kolejną projekcją, która nosi tytuł „Szatan kazał tańczyć”.

Film poruszy ważne, życiowe kwestie i tematy, o których warto mówić. Zauważyć można, że dotychczasowe projekcje również poruszały tematy trudne, a nawet kontrowersyjne. Tym razem to „Szatan kazał tańczyć” poruszy temat intensywnego życia kobiet w przedziale wiekowym 20/30 lat. Przedstawi pragnienie przeżycia wszystkiego ze zdwojoną siłą, działanie bez granic, ale przy tym uczucie pustki i braku spełnienia. Karolina (Magdalena Berus) w przeciwieństwie do rówieśniczek pracuje jako artystka. Wydaje pierwszą powieść, będącą współczesną wersją „Lolity”. Przy tym  podróżuje po świecie, romansuje i ostro imprezuje. Z czasem zdaje sobie jednak sprawę, że szalone życie kobiety w jej wieku to nie recepta na szczęście. Można stwierdzić, że jej świat rozpada się, a przemijalność jej matki (Danuta Stenka) oraz bijąca atrakcyjność i perfekcja siostry Matyldy (Hanna Koczewska), podcinają jej skrzydła.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z twórcą i obejrzenie kolejnego jego dzieła.

 

SZCZEGÓŁY:

DATA: 8 czerwca (czwartek); seans godzina 18:00, spotkanie  z reżyserką ok. 19:30

MIEJSCE: Centrum Sztuki Filmowej CSW, Kino Centrum, ul. Wały gen. Sikorskiego 13

BILETY: 12 złotych ulgowy, 14 złotych normalny