W sobotę, 15 sierpnia, odbędą się XXI Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Torunia w speedrowerze. Areną zmagań będzie tor przy ulicy Bielańskiej 66 (teren Motoparku). Co istotne, organizatorzy przygotowali wiele kategorii wiekowych. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie. 

XXI Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Torunia w speedrowerze

Od ponad dwóch dekad Toruńskie Stowarzyszenie Żużlowe organizuje Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Torunia. Impreza posiada zatem bogatą historię i rokrocznie cieszy się sporym zainteresowaniem. Klub od lat traktuje te zawody jako okazję do wyłowienia utalentowanych zawodników, którzy w przyszłości wystartują w barwach TSŻ-u. 

Podczas XXI Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Torunia zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy grodu Kopernika w aż czterech kategoriach. O 13:30 na starcie staną najmłodsi zawodnicy do 12. roku życia. Tu zawodnicy jeździć mogą na tradycyjnych rowerach (rowery górskie, bmx itd.) pod warunkiem, że nie będą w trakcie biegu używać hamulców i przerzutek. Jednak, mimo tego, klub zapewnia najmłodszym śmiałkom rowery, kaski i rękawice.  

Półtorej godziny później, bo o 15:00 w szranki staną juniorzy, czyli zawodnicy do 18 roku życia. W przypadku tej kategorii zawodnicy, nie trenujący na co dzień również mogą spróbować swoich sił. O 16:30 dojdzie do walki w koronnej wręcz kategorii, czyli wśród amatorów. Wówczas na torze przy Bielańskiej 66 rywalizować będą byli speedrowerzyści, osoby ścigające się kiedyś w lidze miejskiej oraz zupełni nowicjusze, którzy niejednokrotnie tworzyli interesujące widowisko. 

Zwieńczeniem tego dnia o 18:00 będą Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Torunia w kategorii Open, czyli wśród zawodników na co dzień startujących w lidze oraz profesjonalnych zawodach. Zapisy odbywają się internetowo pod adresem https://forms.gle/Kkd9QDuyFaPE8L9z5 (do 13 sierpnia 2020, do 23:59) oraz w dniu zawodów do 30 minut przed startem zawodów w danej kategorii. 

Klub zaprasza do zapisów także i Panie. W przypadku wystarczającej liczby chętnych Pań możliwe jest stworzeni dodatkowej kategorii również dla nich.

FAQ Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Torunia

1. Co trzeba zabrać?
Długie spodnie, długą koszulkę lub bluzę, obuwie sportowe oraz napój. Dobrze również posiadać swój kask oraz rękawiczki. 

2. Co z rowerami?
Rowery zapewnia klub, jednak w przypadku najmłodszych zawodników mogą oni posiadać swoje własne rowery. Pod warunkiem, że nie będą korzystać z hamulców i przerzutek.

3. Ilu będzie zawodników?
To zależy tylko i wyłącznie od Was. 

4. Jak szybko pojawić się na torze?
Ze względu na przygotowanie programu zawodów oraz losowanie numerów startowych prosimy, aby uczestnicy potwierdzili swój udział do 30 minut przed zawodami (w przypadku kategorii do lat 12 – 13:00, do lat 18 – 14:30, amatorzy – 16:00, open – 17:30).  W przypadku zdarzeń losowych prosimy o kontakt.  

Co? – XXI Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Torunia w speedrowerze
Gdzie? – Toruń ul. Bielańska 66 (teren Motoparku)
Kiedy? – 15.08.2020 
Harmonogram:
13:30 – do lat 10
15:00 – do lat 18
16:30 – amatorzy
18:00 – open (dla zawodników startujących w oficjalnych zawodach) 

autor: Filip Wojciechowski

autor: Filip Wojciechowski