Od 2020 roku toruńscy żużlowcy po kilkunastu latach przerwy znów występowali pod historyczną nazwą Apator. Wielu sympatyków speedwaya w Grodzie Kopernika oczekuje na kolejny krok, którym miałby być powrót do tradycyjnego herbu.

Herb dalej własnością kibiców

Jak poinformowało Stowarzyszenie Sympatyków Sportu Żużlowego „Krzyżacy”, przez kolejne 10 lat będzie ono posiadało znak słowno-graficzny KS Apator Toruń. Oznacza to, iż dalej o wszystkim, co związane z owym znakiem decydować będzie SSSŻ „Krzyżacy”. Stowarzyszenie zarejestrowało logo w urzędzie patentowym w 2012 roku.

Kolejnym krokiem powrót do tradycyjnego herbu?

Jak informują na swoim fanpage’u, kibice „Aniołów” teraz oczekują od działaczy Klubu Sportowego Toruń powrotu także do tradycyjnego herbu. Warto przypomnieć, iż w 2020 roku żużlowcy z naszego miasta po raz pierwszy od 2005 roku mieli w nazwie zespołu człon Apator. Pomimo tego herbem toruńskich żużlowców pozostaje logo powstałe pod koniec 2014 roku. Jest ono podobne kształtem i układem do historycznego, jednak zawiera napis KS Toruń. Ponadto, różni się czcionką i odcieniami barw. Nazwa eWinner Apator Toruń stosowana była tylko w eWinner 1. Lidze Żużlowej. W zawodach młodzieżowych żółto-niebiesko-biali startowali jako Klub Sportowy Toruń.

[źródło: www.facebook.com/krzyzacy.net

[źródło: www.facebook.com/krzyzacy.net]