W Toruniu nie brakuje sympatycznych miejsc, w których można się zrelaksować, pogadać, pobawić i do tego fajnie zjeść. Ile jest jednak takich, gdzie może to robić cała rodzina, gdzie można zabrać swojego maluszka i spędzić z nim czas we wspaniałej atmosferze? Podpowiadamy – jest tylko jedno takie miejsce. Klubokawiarnia dla Dzieci i Rodziców „Koci Łapci” na Skarpie! O możliwościach, jakie młodym rodzicom oferuje to wyjątkowe miejsce rozmawiamy z Emilią Szałkowską.

Dlaczego Klubokawiarnia jest waszym zdaniem najlepszym miejscem dla najmłodszych?

To miejsce dla dużych i małych, w którym pobawisz się z dziećmi w kreatywny sposób.  Twoim dzieckiem zajmie się tam wykwalifikowana i przyjazna kadra. To też miejsce, gdzie na dodatek zjesz smacznie i zdrowo.

Jaki cel przyświecał wam, gdy wpadliście na pomysł stworzenia takiego miejsca?

Klubokawiarnia powstała z myślą o realizacji marzeń o przyjaznej, bezpiecznej i pobudzającej wyobraźnię przestrzeni dla dzieci i rodziców, również tych przyszłych. W Koci Łapci wszystko zostało wymyślone tak, by czas tu spędzony był czasem poświęconym najbliższym i by ukazać, jak bezcenny jest choćby moment poświęcony rodzinie. Chcielibyśmy, aby dzieci dorastały w poszanowaniu tradycji, jak i szacunku wobec innych osób. Dlatego też stworzyliśmy bogatą i różnorodną ofertę zajęć, by zapewnić naszym pociechom równomierny i zharmonizowany rozwój i radość z przeżywania najpiękniejszych chwil w ich życiu – dzieciństwa.

Jakiego rodzaju zajęcia czekają na maluchów w Koci Łapci?

Dla najmłodszych dzieci (od roku do 2,5 lat), proponujemy „Rach ciach ciach!”, czyli zajęcia ruchowe metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Najmłodsi ćwiczą koordynację, świadomość i kontrolę swojego ciała oraz zdobywają wyczucie przestrzeni i kierunków. Dzięki kreatywnym zabawom w rytm muzyki dzieci doświadczają swobody i mogą wyrazić swoje uczucia oraz pomysły. Z kolei rytmika dla maluszków kształtuje wrażliwość dziecka, rozwija jego predyspozycje muzyczne, a także podzielność uwagi, estetykę i sprawność ruchu. W cyklu zajęć „Gąski gąski do… przedszkola!!!” (2,5-3,5 lat) przygotowujemy dziecko do wejścia w przedszkolny świat. Dzięki trzem następującym po sobie częściom: muzyczno-ruchowej, swobodnej zabawie z rówieśnikami i zajęciom plastyczno-manualnym przyszły przedszkolak aktywizuje motorykę i uczy się obcowania w grupie społecznej. Na starsze dzieci, od 5 do 8 lat czekają warsztaty „Robobadacz”. Projektujemy, budujemy z klocków oraz ożywiamy roboty posługując się prostym programem komputerowym.

Koci Łapci to jednak nie tylko nauka. Jakie propozycje zabaw macie dla milusińskich?

Nasza sala zabaw kryje wiele ciekawych zabawek, książek i gier dla pociech. Nie znajdziecie tu kolorowych kulek i zjeżdżalni. Jest to miejsce, które uczy poprzez zabawę. Pobudza dziecko do samodzielnego działania i ćwiczenia umiejętności manualnych. Koszt godzinnych harców to od poniedziałku do piątku jedynie 5, a w weekendy 8 zł. Za 12 zł można pozostawić dziecko w sali pod opieką wykwalifikowanego animatora.

A co, jeśli zaburczy w małym – lub dużym – brzuszku?

Koci Łapci to także pyszne gofry i niebanalne ciasta. Jeśli masz ochotę zjeść ciasto marchewkowe, buraczane z czekoladą lub szpinakowe, wypić pyszną kawę i posłuchać muzyki odtwarzanej z płyt winylowych, to jest to miejsce dla Ciebie.

Czy w Klubokawiarni można zorganizować np. urodziny?

W Klubokawiarni można urządzić różnego rodzaju imprezy tematyczne dla najmłodszych. Bale, imprezy tematyczne (halloween, karnawał, dzień dziecka, mikołajki) i przyjęcia urodzinowe, z dużym wyborem motywów przewodnich. Mogą być to urodziny w ogrodzie, z klaunem, z Łosiowiskiem, urodziny z magią fizyki i urodziny-balonowe party. Urodziny można urządzić w różnych sceneriach – indiańskiej, z baśni o Alicji w krainie czarów, w krainie księżniczek i rycerzy, w kosmosie, wiosce Smerfów, a nawet w świecie Harry’ego Pottera i straszyciółek Monster High!

Od września rozpoczyna także działalność przedszkole pod szyldem Koci Łapci.

Będzie to bardzo kameralne przedszkole. Grupa dzieci uczestniczących w codziennych zajęciach osiągnie liczbę 10 osób, a jedno miejsce zagwarantowane jest dla dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności z uwagi na autyzm. W grupie liczącej do 10 dzieci dużo prościej dbać o odpowiednią atmosferę zajęć – łatwiej zażegnać konflikty między przedszkolakami, rozmawiać na trudne tematy i tłumaczyć właściwe zachowania społeczne. Również warunki higieniczne są dużo korzystniejsze dla dzieci w małej grupie. Łatwiej zadbać o czystość zabawek, pomieszczeń i przedmiotów codziennego użytku w małym przedszkolu.

Grupa będzie miała charakter różnowiekowy. Czy to korzystne dla najmłodszych?

Tak. Dzieci w naturalny sposób będą uczyły się od siebie nawzajem. Młodsze dzieci będą naśladowały starsze, co pomoże im rozwijać się przez naśladownictwo. Starsze dzieci chętnie pokazują młodszym opanowane umiejętności, nowe zabawy i gry, tłumaczą zasady, pokazują jak można się bawić i uczyć. Wzbogacają tym samym świat dzieci młodszych, przy czym same stają się modelem. Wpływa to na budowanie własnej tożsamości i poczucie odpowiedzialności, empatii i dumy. Z kolei młodsze dzieci uczą starsze cierpliwości i delikatności w zabawach. Pomagają zrozumieć fakt, że nawet prostych rzeczy trzeba się nauczyć, co prowadzi do uniknięcia problemu rywalizacji i porównywania dzieci w grupie. Poziom zajęć dydaktycznych będzie dostosowywany do możliwości psychofizycznych wszystkich dzieci, z uwzględnieniem umiejętności odpowiednich dla danego wieku.

Jakie zajęcia czekają na przyszłych przedszkolaków?

Oczywiście nie zabraknie rytmiki i języka angielskiego. Wśród zajęć, które wyróżniają nas od innych przedszkoli należy wymienić: zajęcia kulinarne Kuchcikowo; Bob Ogrodniczy, czyli zajęcia prowadzone na świeżym powietrzu, polegające na pielęgnacji kwiatków, owoców i warzyw; EkoSztuka, czyli konstruowanie gier, zabawek oraz niebanalnych ozdób z przedmiotów niepotrzebnych; Koci Mini Teatrzyk, a raz w miesiącu zajęcia z logopedą.

Decydując się na wybór przedszkola, rodzice często zwracają uwagę na jadłospis.

W naszej kuchni codziennie powstawały będą dwa pełnowartościowe posiłki dla podopiecznych. Będziemy dbali o jakość produktu, jego odpowiednie przetworzenie, no i oczywiście o walory smakowe gotowego dania. Obiady natomiast będą tworzone z największą troską przez Celia Cooking – bistro skupiającym się na potrzebach generowanych przez wysoki stopień wrażliwości układu trawiennego, używającym tylko takich składników, które są akceptowane przez bezglutenowców, diabetyków i osoby z nietolerancją laktozy. http://www.celiacooking.pl/ Menu będzie konsultowane z dietetykiem i zamieszczane na stronie internetowej, tak aby rodzice mieli do niego wgląd.

Kiedy będzie otwarte przedszkole, i ile kosztować będzie nauka w nim?

Przedszkole działało będzie od poniedziałku do piątku, oprócz dni wolnych od pracy. Otwarte będzie w godzinach od 7.00 – 17.00 (odpłatnie można zostawiać dzieci dłużej lub przyprowadzać je wcześniej). Opłata miesięczna za pobyt dziecka w przedszkolu wynosiła będzie 370 zł. Dodatkowo odpłatność za trzy posiłki dziennie dla dziecka to 7 zł na dzień. Jednorazowa opłata wpisowa wynosi 370 zł i jest płatna w momencie podpisania umowy o świadczeniu usług opieki przedszkolnej. O pomyślnej rekrutacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Dlaczego warto wybrać dla swojego malucha właśnie przedszkole Koci Łapci?

W przedszkolu Koci Łapci nauka i zabawa będą się przenikały. Będą obowiązywały jasne i proste zasady moralne i społeczne ułatwiające nam pracę w grupie. Proponowane przez nas zajęcia są bardzo różnorodne i na pewno będą niosły dużo radości oraz wspomogą rozwój dzieci.

Przydatne informacje:

Strona internetowa: http://www.koci-lapci.pl/
adres: ul. Przy Skarpie 10c, Toruń
tel. 516 630 258 lub 508 820 544
e-mail: kontakt@koci-lapci.pl
Godziny otwarcia Klubokawiarni dla Dzieci i Rodziców Koci Łapci: Wt – Pt 15.00 – 19.00, Sob – Niedz 11.00 – 19.00
Od 7 lipca, w okresie letnim Koci Łapci zapraszają od 16.30 do 19.00.