Kocie kawiarnie stają się coraz popularniejsze. Takie miejsca działają już m.in. w Warszawie i we Wrocławiu. Czas na Toruń!

Czym jest kocia kawiarnia? To miejsce, w którym na co dzień przebywają koty. W Toruniu taki lokal otworzy się już w czerwcu. Kawiarnia będzie nosić nazwę Neko Cafe – w języku japońskim „neko” oznacza właśnie kota.

Do tej pory pomysłodawcy toruńskiej kociej kawiarni zaprezentowali dwa koty – Marcina i Maćka. Jak obiecują, resztę kociej ferajny przedstawią niebawem.
Obecnie lokal jest w remoncie. Neko Cafe będzie działać przy ul. Prostej 17.

Kocia kawiarnia – nowa moda?

Kocie kawiarnie w innych miastach cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród miejscowych, jak i turystów. W niektórych z nich obowiązują specjalne regulaminy tak, aby koty czuły się bezpiecznie. Na przykład w warszawskiej Miau Cafe nie mogą przebywać dzieci poniżej 14. roku życia. A jakie zasady będą obowiązywać w Neko Cafe? Czy będzie można odwiedzić tę kawiarnię z własnym pupilem? Przekonamy się już niedługo!

Więcej informacji o otwarciu Neko Cafe znajdziecie na ich fanpage’u. Uwaga! Czekają tam na Was urocze zdjęcia Marcina i Maćka. A jeśli macie ochotę pooglądać więcej fotografii mruczących piękności, odsyłamy Was do naszej fotorelacji z Międzynarodowej Wystawy Kotów Rasowych w Toruniu.

[fot. Sawatka]