Stowarzyszenie kibiców Elany Toruń – „Elanowcy” ruszyło z kolejną akcją, mającą na celu wsparcie szpitali w walce z pandemią koronawirusa. Tym razem wszystkie zebrane środki zostaną przekazane toruńskiemu szpitalowi.

Będący na pierwszej linii frontu walki ze skutkami zdrowotnymi spowodowanymi rozprzestrzenianiem się koronawirusa lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz inne zaangażowane osoby nie posiadają zbyt często podstawowych środków ochronnych. Ciągle brakuje takich rzeczy jak: maseczki, fartuchy, rękawiczki, żele do dezynfekcji, etc. Dlatego też, stowarzyszenie „Elanowcy” zdecydowało się na zorganizowanie kolejnej zbiórki pieniędzy w celu wsparcia medyków, ratujących nasze życie i zdrowie.

Poprzednio (w Aleksandrowie Kujawskim oraz w dwóch turach EZW & Rubinkowo) zebrano łącznie około 6000 zł. Teraz akcja prowadzona jest już oficjalnie przez zrzutkę.pl. Każdy może łatwo wykonać przelew online oraz na bieżąco śledzić „stan licznika” owej zbiórki.

Podczas kwarantanny w sieci pojawiło się mnóstwo „challenge’ów”, w których internauci chętnie brali udział. Pojawiały się np. zdjęcia z dzieciństwa lub podejmowano jakieś sportowe wyzwania. „Elanowcy” postanowili więc pójść tym śladem i zorganizować taką zabawę, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Oto jak szczegóły akcji opisuje Stowarzyszenie:

„- Każdy z nas nominuje do zabawy 10 osób

– Osoba nominowana, która chce wziąć udział w zabawie i się nie wyłamie… wpłaca pieniążki na naszą zbiórkę (link do zrzutki: https://zrzutka.pl/cnuxv5) ewentualnie bezpośrednio na konto -SKET: 65 1140 2004 0000 3702 7766 5230

– I nominuje kolejne 10 osób.”

Zaproponowane zostały cztery kwoty standardowe (związane z datą powstania klubu), które można wpłacać na zbiórkę:

1) 19,68 zł

2) 68,19 zł

3) 196,8 zł

4) 1968 zł