Centrum literatury CSW Toruń organizuje kolejne spotkanie z cyklu „Historia mody”, tym razem odbędzie się ono w przestrzeni internetowej. Start: we wtorek 23 czerwca o godzinie 18.00. Transmisja wydarzenia będzie odbywać się na profilu Centrum Literatury CSW.

Kolejne spotkanie z cyklu „Historia mody”

W tym przypadku na tapetę zostanie wzięta historia bielizny plażowej – będziemy mieli okazję cofnąć się w czasie i zobaczyć, w jakich stylizacjach plażowały nasze mamy, babki i prababki. Wykład będzie ilustrowany fotografiami i szkicami przedstawiającymi nie tylko stroje kąpielowe, ale także inne elementy mody plażowej.

Spotkanie poprowadzi dr Magdalena Bialic, z wykształcenia historyk sztuki, kostiumolog, edukator oraz wykładowca. Pisała m.in. dla „Spotkań z Zabytkami”, „Rowertour”, „Kwartalnika Historii i Kultury Materialnej”, dodatku do „Gazety Wyborczej” „Ale Historia”, a także felietony dla Zwierciadlo.pl w ramach cyklu „Historia mody”. To również autorka książki o historii mody tenisowej pt. „Koszulka z krokodylem, czyli o historii strojów tenisowych”.

Wydarzenie na Facebooku dostępne jest tutaj.