Pierwszego kwietnia MZK wita nas z nowymi zmianami. To nie Prima Aprilis, więc warto zwrócić uwagę, aby jutrzejsza podróż nie zakończyła się w zupełnie innym miejscu.

 

Korekty zostaną wprowadzone dzięki wnioskom mieszkańców. Linie 33 i 42 zostaną zmienione ze względu na obecne warunki drogowe. Dodatkowo przy ul. Polnej kurs o godzinie 22:07 z pętli Mazowiecka będzie przebiegał przez przystanek Hutowo przy ul. Polnej. Wniosek został rozpatrzony po prośbach firm zlokalizowanych w pobliżu tej ulicy.

 

Mieszkańcy interweniowali również w sprawie trasy przejazdu autobusów linii nr 40. Zgodnie z ich oczekiwaniami – zostaną skierowane autobusy tej linii w obu kierunkach ul. Marii Skłodowskiej-Curie, Wschodnią i Rydgiera, czyli dokładnie przez przystanku Sezam i Wschodnia. Niestety, w związku z tym autobusy linii nr 40 nie będą zatrzymywać się na przystankach Rydygiera, Merkury, Leszczynowa i Plac Daszyńskiego.

 

Wzrośnie również pozycja Przystanku Dandelskiego – dla linii nr 29 i 36 od jutra nie będzie tylko przystankiem „na żądanie”, ale również na stałe.

 

[Fot. Mateusz Kosowicz]