Skip to content
Logo
Menu
  • Kultura
  • Studenci
  • Koncerty
  • Miasto
  • Lifestyle
  • Sport
Menu

Koncert WOŚP i Jest Fajnie w TPArt

Posted on 2014-01-09

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wypada w niedzielę, lecz imprezy towarzyszące wydarzeniu zaczynają się już wcześniej. W piątek 10 stycznia w Toruńskiej Piwnicy Artystycznej odbędzie się Koncert WOŚP organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Młodym Talentom „Jest Fajnie”.

W piątkowy wieczór na scenie TPArt wystąpią: Wube&Krajan, Erte i jako DJ – Ojciec Chrzestny, De Blow, Katarzyna Witkowska, Personel oraz gwiazda wieczoru Baader Meinhof.

Baader Meinhof to zespół grający punk rocka. Został założony w latach 80-tych przez muzyków grających prędzej w podziemnych kapelach. Zespół od samego początku był inspiratorem wielu akcji oraz koncertów protestacyjnych w intencji zniesienia cenzury oraz stworzenia niezależnym twórca warunków do swobodnego rozwoju. Jednym z przejawów tej działalności był spektakularny koncert protestacyjny, jaki zespół zorganizował wraz z Federacja Anarchistyczną w budynku byłej PZPR mający na celu przejęcie tego budynku na centrum kultury niezależnej. W efekcie doprowadziło to do powstania klubu „Bunkier”, który przez długi czas pełnił funkcje miejsca do spotkań prób oraz koncertów zespołów z kręgu kultury alternatywnej. Zespół wziął udział w takich imprezach jak: Festiwal Muzyki Rockowej „Jarocin”, „Mokotowska Jesień Muzyczna” w Warszawie, Inowrocławskie Spotkania Artystyczne. Za wykonywanie na koncertach tekstów nie zgodnych z cenzurą zespół został wpisany na czarną listę zespołów mających zakaz występów w PRL, od tego czasu, aby uniknąć muzycznego niebytu występy odbywały się pod zmiennymi nazwami. Obecnie skład Baader Meinhof Brigade stanowią: Krzysztof Petrowski – wokal, Dariusz Sikorski – gitara, wokal, Radek Kozłowski – gitara, Mirek Sabiniewicz – bas, Wojtek Gibson Kamiński – perkusja.

Bilet wstępu na koncert kosztuje 10zł. Organizatorzy akcji zachęcają do wpłacania w miarę możliwości większych kwot. Cała zebrana pula zostanie przekazana na WOŚP.

Info:
Kiedy: piątek, 10 stycznia, start godz. 18:30
Gdzie: Toruńska Piwnica Artystyczna,  ul. Łazienna 30
Bilety : co najmniej 10zł

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

  • Jednym punktem! [fotorelacja – 10.04.26]
  • Hokejowy dwumecz z Unią [fotorelacja 04.03.26 i 05.03.26]
  • Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce [fotorelacja – 28.02-01.03]
  • Copernicus Cup 2026 [fotorelacja]
  • Nareszcie wygrana Twardych Pierników! [fotorelacja – 06.02.26]

Najnowsze komentarze

  1. Kot w książce, kot w bibliotece – Światowy Dzień Kota – BGPW blog - 5 książkowych kotów, czyli koty w literaturze
  2. nastka - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  3. Michał Machel - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  4. Makalia - Pomniki Mikołaja Kopernika w Polsce
  5. Adrian - TLU Kala – Izolacje Toruń rozpoczyna sezon ligowy. Czy wygra swój pierwszy mecz? [Toruński Typer Sportowy – kibicuj, typuj i wygrywaj!]

Kategorie

  • Bez kategorii
  • Copernicon
  • Cykle
  • Foto
  • Informacje
  • Juwenalia
  • kino
  • Koncert
  • Kultura
  • Lifestyle
  • Literatura
  • Miasto
  • Opinie
  • Patronat
  • Porady
  • Publicystyka
  • Recenzje
  • Sport
  • Studenci
  • Toruńscy muzycy
  • Wideorelacje
  • Wywiady

Kategorie

  • Bez kategorii
  • Copernicon
  • Cykle
  • Foto
  • Informacje
  • Juwenalia
  • kino
  • Koncert
  • Kultura
  • Lifestyle
  • Literatura
  • Miasto
  • Opinie
  • Patronat
  • Porady
  • Publicystyka
  • Recenzje
  • Sport
  • Studenci
  • Toruńscy muzycy
  • Wideorelacje
  • Wywiady
©2026 Spodkopca.pl | Design: Newspaperly WordPress Theme