Grudzień jest miesiącem, który obfituje w wiele wydarzeń. Dorośli przygotowują się do nadchodzących świąt i nowego roku, natomiast dzieci wyczekują pierwszego śniegu i prezentów. Mimo ogólnej radości jest również miesiącem refleksji i zadumy.  Koniec Świata przygotował dla Was podróż po najróżniejszych odmianach muzyki tak, aby w tym szczęśliwym miesiącu każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

L’Homme Absurde /Endless Ocean

Na samym początku grudnia w Końcu Świata przywitają nas dwa znane zespoły metalowe pochodzące z Rosji. Jednym z nich jest L’Homme Absurde. Który na scenie prezentuje oryginalną fuzję nowoczesnego metalu z metalcore i muzką, która wpada w ucho.W 2020 roku zespół zaprezentuje swój kolejny album, który przedstawi muzykę metalową w zupełnie innym i bardziej emocjonującym wydaniu. Z kolei Endless Ocean po raz pierwszy będzie miał okazję wystąpić w Polsce. Na cenie prezentują muzykę, która ociera się o nuty wpadające w trip rocka, które rozwijają się w progresywny death metal.  Co ciekawe, słowa utworów są głęboko zakorzenione w fundamentalnej filozofii.

Kiedy? 03.12.2019 godz. 20:00-23:00

Bilety: brak informacji

 Ruff Puff Sound System in Session

Wydarzenie oparte jest na całonocnej sesji z muzyką troot reggae. Ruff Puff Soundsystem tworzy czwórka selektorów z Bydgoszczy. W ich wykonaniu muzyka, którą prezentują to połączenie takich nurtów jak roots reggae i raggamuffin aż po brytyjski dub i jungle. Ich główną inspiracją jest jamajska kultura począwszy od lat 70 XX wieku, która zapoczątkowała zupełnie nowe i świeże spojrzenie na reggae.  Muzyka reggae w wykonaniu Ruff Puff SS jest próbą wyłonienia wszystkiego co najlepsze z tego gatunku – dobrych wibracji oraz świadomego przekazu.

Kiedy? 06.12.2019  godz. 21:00-04:00

Bilety: 10 zł

 STRUP, Back to Skull, Thorn Mob’s Finest

Wydarzenie „benefit na schronisko” jest tradycyjnym wydarzeniem w okresie świąt organizowanym przez Koniec Świata, które ma na celu zebranie pieniędzy dla schroniska dla zwierząt. W tym dniu, zarówno organizatorzy jak i uczestnicy przyczyniają się do realnego poprawienia bytu zwierząt, które zostały opuszczone przez człowieka. Pokazują, że poprzez zabawę można czynić dobro.  W tym roku zagrają dla was trzy nowości:

  • STRUP (hardcore punk/Warszawa)
  • Back to Skull (crust/punk/Toruń)
  • Suicidebyfalseraidabuse (Thorn Mob’s Finest) DIY gigs/Toruń

Kiedy: 07.12.2019 godz. 21:00 – 23:00

Bilety: 20 zł (cena startowa biletu*)

* Można zapłacić więcej, gdyż dochód zostanie przeznaczony na schronisko dla zwierząt.

PSY the TRIP – Goa Psy Trance Night Party

Kolejnym wydarzeniem, które będzie miało miejsce w „Końcu Świata”  to „Psy the Trip”.  Wiadome jest jedynie to, że wydarzenie będzie obfitować  w rytmy muzyki goa oraz psy trance. W tym miesiącu wystąpią dla was znani Epix i Shum, Abrakadabra, Monaya, Afterwhite. Epix jest jednym z najstarszych  DR oraz jednym z prekursorów gatunku psychodelic transe w Polsce. Na scenie skupia się na tworzeniu muzyki transowej w szerokim rozumieniu (Goa/Psychodelic/Progressive/Chill). Przedstawiany jest jako Ojciec Chrzestny polskiego psychodelicznego trance’u. Z kolei Shum jest jednym z organizatorów znanego cyklu imprez „Techno Invasion”  w toruńskim klubie Art. Cafe. Nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego. Na scenie obraca się między progressive house, progressive techno a techno. Nie pogardza również ciężkimi brzmieniami, które ma zamiar zaprezentować na nadchodzącym wydarzeniu.

Kiedy? 14.12.2019 godz. 22:00-06:00

Bilety: 10 zł

Temperatura 2°C

Nie podano informacji o tym wydarzeniu.

Kiedy? 21.12.2019 godz. 22:00-06:00

Non President, Skorup/a, Huff Raid

Przed samym Nowym Rokiem w Końcu Świata zabrzmią iście punkowe rytmy. Każdy z trzech zespołów pochodzi z polski i przedstawia nadzieję na prawdziwe rozwinięcie polskiego punku. Jest to wydarzenie, którego prawdziwy fan punku nigdy nie powinien opuścić!

Kiedy? 27.12 godz. 21:00

Bilety: 20 zł