Czas leci nieubłaganie… Rok 2019 ma się już ku końcowi, więc warto byłoby pożegnać go z przytupem. Oto co proponuje nam w tej kwestii Od Nowa.

Bang Bang + Royal Spirit

Bang Bang to prawdziwi weterani punkowych scen. Świadczy o tym występ na kultowym festiwalu w Jarocinie już w 1992 roku. Zespół gra melodyjnie i rock’n’rollowo inspirując się pierwszą falą brytyjskiego punka. Towarzyszyć im będzie łódzki Royal Spirit, czyli zespół równie punkowy, acz dużo młodszy.

Kiedy i za ile? 5 grudnia, godz. 19.00; bilety w cenie 20zł / 25 zł w dniu koncertu.

Kobranocka + Róże Europy + Sztywny Pal Azji

Tych zespołów chyba nikomu w tym kraju nie trzeba przedstawiać. Każdy z nich ma na swoim koncie jakiś legendarny, sztandarowy utwór, którego w swoim czasie słuchała cała Polska. Nie ma więc nic dziwnego w fakcie, że koncert został wyprzedany praktycznie na pniu.

Kiedy i za ile? 6 grudnia, godz.19.00; bilety wyprzedane.

Nocny Kochanek

Muzyka tworzona w oparciu o prawdziwe heavymetalowe ikony poczynając od Iron Maiden na Blind Guardian kończąc. Warstwa liryczna pełna jest poczucia humoru i mocno prześmiewcza. Zespół można uznać za wyjątkowo sprawny i umiejętny, ale jednak pastisz. Nocny Kochanek ma na koncie 3 albumy długogrające, a w Toruniu będą promować najnowszy, zatytułowany Randka w Ciemność.

Kiedy i za ile? 8 grudnia, godz. 19.00; bilety w cenie 55 zł/ 65 w dniu koncertu.

Marcin Wasilewski Trio

Są ikoną polskiego jazzu, laureatami licznych nagród i wyróżnień polskich i zagranicznych, zdobywcami największej liczby Fryderyków w kategorii jazz – nagród Polskiego Przemysłu Muzycznego. Sam Marcin Wasilewski zgromadził na swoim koncie aż 9 statuetek Fryderyka. Współpracowali ze wszystkimi czołowymi postaciami polskiego jazzu oraz najwybitniejszymi gwiazdami jazzu światowego.

Kiedy i za ile? 11 grudnia, godz. 19.00; bilety w cenach od 100 do 120 zł.

18. Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Jedno z kilku najważniejszych wydarzeń w kalendarzu Od Nowy. Tradycyjnie w grudniu, w miejscu gdzie rodziła się Republika artyści z całej Polski oddadzą hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu. Ponadto jak co roku zostanie przyznana Nagroda Artystyczna Miasta Torunia. Tegorocznym laureatem jest Ralph Kamiński.

Kiedy i za ile? 14 grudnia, godz. 19.00; bilety w cenie 70 zł/ 80 zł w dniu koncertu.