Koncerty i festiwale hip-hop jesienią 2019 są na tyle liczne, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Gwiazdy występują na stadionach największych miast, ale też w lokalnych klubach Ełku czy Nysy. Warto już dziś zamawiać bilety i sprawdzać najbliższe terminy.

OSTR gwiazdą Hip-Hop Festiwalu 2019

Ciekawą niespodzianką jest zapowiadany na jesień 2019 duży festiwal hip-hopowy. Wśród gwiazd znajdzie się OSTR, ale nie będzie to jedyna okazja jesienią, by go zobaczyć. Kto nie ma czasu w dniach 10 – 13 października, może wybrać się na jego koncert 5 października w Tychach. Nie zobaczy wszystkich festiwalowych gwiazd, ale przynajmniej OSTR-ego, który zagra utwory premierowe z najnowszej płyty „Instrukcja Obsługi Świrów”. Sprawdź kalendarz wydarzeń na https://rytmy.pl/hip-hop-reggae/, jeśli szukasz też innych koncertów i festiwali hip-hopowych na jesień 2019.

Fot. materiały partnera

Fot. materiały partnera

Duży festiwal hip-hopowy – jesień 2019

Wróćmy jednak do pełnego programu jesiennego Hip-Hop Festiwalu 2019. Kilkanaście lat temu takich imprez było sporo, a środowisko hip-hopowe uchodziło za wyjątkowo jednolite. Dziś jest inaczej, a większość gwiazd daje tylko solowe koncerty w różnych miastach Polski. Komu brakuje czasów, gdy na jednym koncercie można było zobaczyć wszystkich raperów naraz, może spać spokojnie, bo już od 10 października w kilku polskich miastach odbędzie się Hip-hop Festiwal. Formuła koncertu jest pomyślana tak, by gwiazdy mogło zobaczyć jak najwięcej osób, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Dlatego też można powiedzieć, że jest to festiwal wędrowny, który podąża tam, gdzie są słuchacze. Dlatego poza pierwszym koncertem w Jeleniej Górze 10 października będzie można też zobaczyć koncert 11 października w Lublinie, 12 października w Nysie i 13 października w Opolu.

Głównymi gwiazdami będzie zapowiadany już OSTR i TEDE. Do tego będzie sporo raperów młodszego pokolenia, a więc można potraktować tą imprezę również jako okazję do zapoznania się z najnowszymi rapowymi tendencjami. Wystąpi Białas X Lanek, Tymek, PlanBe i kilku innych młodych raperów. Łącznie organizatorzy zapowiedzieli 5 godzin zabawy. Zamiast kilku mniejszych koncertów, na pewno warto wybrać ten jeden i porządnie wybawić się do najlepszej muzyki hip-hopowej.

koncertyhiphop-jesien2019_3

Tej jesieni nie tylko festiwale w hip-hopie

Jesień 2019 zapowiada się ciekawie również pod względem solowych występów gwiazd. Na scenę powraca Peja, który da koncert w Warszawie już 4 października. To jeden z wielu raperów kojarzonych z surowym, ulicznym stylem i pionierskimi czasami hip-hopu, który pojawi się na scenie tej jesieni.

Można wspomnieć również o Don Guralesko, którego koncert odbędzie się tego samego dnia w Łodzi. Będą mu towarzyszyć DJ i kilku innych muzyków – w programie zapowiedziano m.in. beatbox. Jesienne koncerty hip-hop w 2019 roku zapowiedzieli też artyści kojarzeni z bardzo ambitnym obliczem rapu. Tutaj szlaki przecierali Fisz i Emade. Pierwszy album Fisza wyszedł prawie 20 lat temu, bo w roku 2000. Dziś będzie można sobie przypomnieć utwory z tej i innych płyt na koncercie, który odbędzie się 12 października w Ełku. Obecnie drogą alternatywnego, inteligentnego hip-hopu idzie Taco Hemingway. Ostatnio zaskoczył decyzją o tym, by połączyć siły z Dawidem Podsiadło. Efekty będzie można usłyszeć i zobaczyć 28 września na Stadionie Narodowym w Warszawie.

[Artykuł partnera]