W kwietniu w Lizard Kingu będziemy mieli okazję posłuchać rodzimych artystów, takich jak Kwiat Jabłoni i Menchester. Nie zabraknie świeżego brzmienia młodych artystów reprezentujących rap czy nurty jazzzowe.

Krzysztof Iwaneczko

Dla wielu znany jest z występu The Voice of Poland, gdzie swoją interpretacją piosenki Nieznajomy Dawida Podsiadło urzekł jurorów. Krzysztof Iwaneczko zadebiutował w tym roku – 18  stycznia miał premierę jego pierwszy krążek Jestem. Przed oficjalną premierą własnej twórczości, Iwaneczko realizował projekty m.in. Adama Sztaby czy Piotra Rubika oraz rozpoczął działalność koncertową. W Toruniu gwiazda The Voice of Poland będzie promować swój debiut muzyczny, zapowiadając niezapomnianą, solidną dawkę emocji.

Kiedy i za ile? 3 kwietnia, 20.00. Bilety w cenie 39/49 zł można nabyć m.in. w empiku czy online.

Guzior/Szpaku

Guzior, czyli jeden z przedstawicieli młodego pokolenia polskich raperów, to według jego odbiorców gwarancja energicznego koncertu wraz z trafnymi wersami, które wybrzmiewają przy zróżnicowanych beatach. Mateusz Bluza, bo tak nazywa się artysta, na swoim najnowszym krążku Evil_Things współpracuje m.in. z Retro czy Szpakiem.
Szpaku znany jest za sprawą przeboju BORuto, nagranego wspólnie z producentem 2K. Pierwsza płyta młodego rapera ukazała się 19 października 2018 roku. Atopowy w pierwszym tygodniu od daty premiery został sprzedany w ilości 16 tys. egzemplarzy, co dało mu status złotej płyty.

Kiedy i za ile? 4 kwietnia, 20.00. Bilety zostały wyprzedane.

Tribute to Coldplay „Coldplay Night”

„Fix you”, „The Scientis”, „Trouble” słyszał każdy z nas. Brytyjski zespół istnieje na scenie muzycznej od 23 lat i w przeciągu tego czasu wydał 8 albumów studyjnych, zdobywając przy tym mnóstwo nagród m.in. 8 statuetek Brit Awards. Wieczór z Coldplay w Lizard King to wyraz uznania i zamiłowania do niezwykle autentycznej twórczości zespołu. Wokalista, który urzeknie swoim głosem i poprowadzi muzyczne wydarzenie to Wojtek Kiełbasa, który ponadto będzie przygrywał na gitarze wraz z zespołem. Jeśli jesteście miłośnikami utworów Coldplay to nie może was tam zabraknąć.
Kiedy i za ile? 7 kwietnia, start od godziny 19. Bilety dostępne w cenie od 30 do 40 zł.

Bibobit

Świadome przekraczanie granic gatunkowych = Bibobit. Wulkaniczna energia wokalu, jazzowy fortepian, wyraziste partie elektroniki – to wszystko na co możecie być gotowi. Kolaboracja między harmonijnymi brzmieniami a improwizowanym rapem to znak rozpoznawczy Bibobit.

Kiedy i za ile? 11 kwietnia, godz. 20.00. Bilety dostępne są w cenach od 40 do 50 zł.

Kwiat Jabłoni

Duet bratersko-siostrzany, który  gra muzykę z gatunku folk, folk-elektroniczny, pop. Repertuar grupy to głównie polskie piosenki, z interesującą warstwą tekstową, z połączeniem akustyki z elektroniką. Nietypowe zestawienia mandoliny z fortepianem, gdzie spoiwem są dwa wokale to świeże, zupełnie nowe brzmienie.

Kiedy i za ile? 14 kwietnia, godz. 20:00. Bilety są dostępne w cenie 39/49 zł.

Manchester

Pierwszy koncert zespołu z nowym wokalistą, którym jest Maciek Zadykowicz. Usłyszymy stare, dobre przeboje grupy takie jak Lubię twoje włosy czy Lawendowy, ale nie zabraknie też nowości, które powstały już z nowym wokalistą. Grupa ma na swoim koncie 3 płyty, działając na scenie muzycznej od 2006 roku. Manchester postanowił zmienić formułę tworzenia muzyki i nowe utwory to teraz miks pomysłów nowego wokalisty wraz z Sławkiem Załeńskim.

Kiedy i za ile? 24 kwietnia, godz. 19.00. Ceny biletów zaczynają się od 25 zł.

Łona/Webber

Energia, którą wypełnione są koncerty Łony i Webbera cieszą się dużym powodzeniem od lat. Duet ze Szczecina, w którego skład wchodzą raper Adam “Łona” Zieliński i producent Andrzej“Webber” Mikosz, zapewni Wam muzyczne niespodzianki. W 2011 roku Łona został sklasyfikowany na 16. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. W tym samym roku wraz z Webberem powołali wspólnie wytwórnię muzyczną pod nazwą Dobrzewiesz Nagrania.  Na scenie grupie będzie towarzyszyć zespół The Pimps.

Kiedy i za ile? 25 kwietnia, godz. 19.00. Bilety od 45 do 65 zł.