Sezon klubowy trwa w najlepsze. Matka Natura najwyraźniej nie do końca zna się na kalendarzu, przez co zamiast przed śniegiem musimy kryć się przed deszczem. Pomysłów na tak beznadziejne wieczory jest sporo, a Od Nowa jak zwykle ma w tym swój udział.

Dawid Kwiatkowski

Ulubieniec nastolatek wraca do korzeni po dwóch akustycznych trasach. Nowa płyta, nowe, bardziej rockowe, aranżacje i dużo więcej energii – tego można się spodziewać po najnowszej trasie artysty. Kwiatkowski, który zagrał już w życiu ponad 600 koncertów, zapowiada ją jako „najlepszą trasę koncertową w swojej 7-letniej karierze”. Taka liczba to z całą pewnością nie jest byle co, więc możemy chyba uwierzyć na słowo?

Kiedy i za ile? 7 lutego, godz. 16.30; 69 zł za bilet standardowy/ 249 zł za bilet w wersji meet & greet.

Double Tap/OX/ TBA

Double Tap to wypadkowa muzycznych zainteresowań zespołu. Z pewnością będzie gitarowo i głośno z lekką hip-hopową domieszką. Zespół sam nie chce za bardzo określać się jednym konkretnym gatunkiem, dbając przy tym jednak o pewną spójność w brzmieniu. Towarzyszyć będzie im toruński OX, którego organizatorzy opisują jednym, acz wyjątkowo konkretnym zdaniem – „Mocne granie z Torunia!!!”. Towarzyszyć tym szaleńcom będzie jeszcze jeden zespół, niestety nie wiadomo jeszcze jaki.

Kiedy i za ile? 8 lutego, godz. 19.00; bilety w cenie 15 zł.

Łydka Grubasa

Zespół znany chyba każdemu studentowi, który pił kiedyś piwo na juwenaliach. Nowa trasa odbędzie się pod znakiem muzycznego odświeżenia. Większość utworów granych na koncertach będzie pochodzić z nowej płyty pt. Socjalibacja. Oczywiście będzie też można usłyszeć hitowe utwory, lecz będą one w mniejszości.

Kiedy i za ile? 21 lutego, godz. 19.00; bilety w cenie 50 zł.

20. Jazz Od Nowa Festival

Najważniejsze obok Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego oraz Toruń Blues Meeting wydarzenie w kalendarzu Od Nowy. Jak co roku można się spodziewać muzyków z najwyższej jazzowej półki całego świata. Jest to z całą pewnością jedno z ważniejszych wydarzeń na jazzowej mapie Polski. Pełen harmonogram festiwalu znajdziecie tutaj.

Kiedy i za ile? 26-29 lutego; karnet w cenie 160 zł, bilety na pojedyncze dni w cenie 60 zł, poza ostatnim dniem festiwalu – tego dnia bilet jest w cenie 70 zł.