Październik w klubie Lizard King upłynie pod znakiem hip-hopu i sentymentalnych muzycznych wycieczek w przeszłość nieco dalszą, do czasów Błękitnej Armii Józefa Hallera a także tej nieco bliższej, związanej z Republiką Grzegorza Ciechowskiego.

Jan Rapowanie/Guzior/Standar/Homies

Wydający nowe utwory z bardzo dużą częstotliwością Jan Rapowanie z SBM Label i Guzior ze stajni Quebonafide pojawią się przy ulicy Kopernika jednego wieczora w towarzystwie toruńskich muzyków. O coraz bardziej rosnącej popularności raperów z Wrocławia i Krakowa świadczy fakt, że pozostały w sprzedaży już tylko bilety z ostatniej, najdroższej tury.

Kiedy i za ile? 3 października, godz. 19:00. Bilety w cenie 55 zł (opcje 45 zł i 50 zł wyprzedane) dostępne na winiarybookings.pl, biletomat.pl, ebilet.pl, w serwisach Eventim, Ticketmaster, Ticketos oraz stacjonarnie w punktach Media Markt i Empik.

Latające Talerze – Tribute To Republika

Krakowski zespół Latające Talerze zagra oprócz piosenek Republiki, samego Ciechowskiego także swoje autorskie kompozycje, w których obecny jest duch republikański. Zespół wygrał swego czasu festiwal zespołów coverowych, pojawiając się także na dniu Białej Flagi w Toruniu w 2012 r. Tym razem na toruńskiej starówce przypomniane zostaną najbardziej znane piosenki najbardziej znanego zespołu polskiej nowej fali.

Kiedy i za ile? 10 października, godz. 20:00. Bilety w cenie 35 zł dostęp na biletyna.pl, kupbilecik.pl, w barze klubu, sklepie Pamiątki w Ratuszu Staromiejskim, w biurach Copernicana, Travel Planet, Księgarni PWN, Ośrodku Informacji Turystycznej oraz za 45 zł w dniu koncertu przy wejściu do klubu.

Kękę/Emce One/Alien SDG (wyprzedane)

Radomski raper zrobił już „sold out” toruńskiego koncertu, podczas którego artysta będzie promował „Mr KękęTrudno mieć na to w…ystarczający powód, by przejść obok tego faktu zupełnie obojętnie. Nawet, a może tym bardziej, gdy nie udało się zaopatrzyć w bilet na czas.

Kiedy i za ile? 13 października, godz. 19:00. Bilety w cenie 40 zł były dostępne na biletomat.pl.

Luxtorpeda (Duch Błękitnej Armii)

Zespół Litzy i Hansa uczci powrót Torunia w granice Polski, z czym związany jest pochód żołnierzy Józefa Hallera, specjalnym darmowym koncertem. Uwieńczy on tym samym projekt Duch Błękitnej Armii, w ramach którego działał specjalny escape room Odzyskaj Wolność a także wrześniowa gra terenowa z udziałem toruńskich uczniów.

Kiedy i za ile? 17 października, godz. 19:00. Darmowe bilety dostępne do odebrania od 7 października w Kamienicy Inicjatyw.

Hans Solo/52 Dębiec

Hans szybko wróci do Torunia (a może w nim po prostu zostanie) by zaprezentować swoje solowe utwory, ale też te z muzycznego portfolio swojej grupy 52 Dębiec. Koncert będzie promował najnowszy, bardzo osobisty i przemawiający do wyobraźni krążek poznańskiego artysty „Poprawna praca serca”.

Kiedy i za ile? 20 października, godz. 19:00. Bilety w cenie 30 zł dostępne na biletyna.pl, biurach Copernicana, Travel Planet, Ośrodku Informacji Turystycznej i za 40 zł w dniu koncertu przy wejściu do klubu.