Nadchodzi kolejny październik, a wraz z nim nowe rzesze studentów urządzają się w akademikach i na stancjach. Rusza więc także najbardziej studencki lokal jaki możecie znaleźć w Toruniu i jak zwykle ma do zaoferowania wiele.

Clock Machine

Co zrobić aby dobrze zacząć dzień? Kawa? Porządne śniadanie? Dla bardziej usportowionych może rundka wokół osiedla? Proste. A jak zacząć dobrze rok akademicki? Iść na ten koncert. Clock Machine to gwarancja naładowanych baterii aż do najbliższej sesji. Grupa o krakowskim rodowodzie wróciła na wiosnę z czwartą już płytą studyjną, noszącą tytuł Prognozy. Zespół oscyluje wokół klasyki rocka, chociaż można wyczuć trochę funkowych wpływów. Nie ma tu miejsca na nudę.

Kiedy i za ile? 5 października, godz. 20.30; bilety w cenie 55 zł.

Lion Shepherd

Otwartość umysłu – to cecha wyjątkowo istotna dla świeżo upieczonego studenta. Idealnym wzorcem może być Lion Shepherd, bo to muzyka bardzo różnorodna, nieograniczona gatunkiem czy konwenansem. Jest rockowo, ale i progresywnie. Nikt nie ogranicza się do samych gitar i bębnów. Jest dużo ciekawiej. Krytyczne spojrzenie wobec otaczającej nas rzeczywistości i ciągłe poszukiwania – tego z pewnością nauczy was ten zespół.

Kiedy i za ile? 10 września, godz. 20.00; bilety w cenie 45 zł.

NOBO

NOBO istnieje już od 5 lat, chociaż jego muzycy to ludzie z wieloletnim stażem w środowisku muzyki alternatywnej. Ich twórczość można określić mianem złotego środka między rockową energią, a lirycznym klimatem. Czyli połączenie dość oczywiste, ale sprawdzone tysiące razy i za każdym razem przynoszące interesujące skutki.

Kiedy i za ile? 11 października, godz. 19.00; bilety w cenie 10 zł.

Syberian, support: Slepi Krovaci

Syberian to fuzja bardzo wielu gatunków. Jak sami o sobie piszą, ich korzenie sięgają muzyki industrialnej, chociaż czerpią wiele z rocka i punka. Wprawny słuchacz zauważy też akcenty dubstepowe i electro. Dość osobliwe połączenie, warto więc z czystej ciekawości przyjść i posłuchać jak brzmi tak z pozoru szalone połączenie. Support też jest szalony, zza południowej granicy. Organizator nazywa zespół czeskim dynamitem. Pytanie ile szkód wyrządzi.

Kiedy i za ile? 12 października, godz. 19.00; bilety w cenie 10zł / 15zł w dniu koncertu.

Bitamina

Tego zespołu już chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Trudno jakkolwiek zdefiniować gatunek muzyczny, w którym porusza się Bitamina. Co oczywiście można uznać za komplement, ponieważ jest to ruch wyjątkowo umiejętny. Szeroko pojęta alternatywa, trochę hip hopu, trochę jazzu, trochę funka. Bardzo barwna paleta, która na żywo lśni jeszcze piękniej.

Kiedy i za ile? 18 października, godz. 20.00; bilety w cenie 50 zł.

The Watermelons + MID

Ten wieczór będzie idealny dla słuchacza tęskniącego za nieśmiertelną klasyką rocka. Arbuzy inspirują się brytyjskim melodyjnym rockiem spod szyldu Beatlesów czy Oasis. MID z kolei to wypadkowa inspiracji takimi gigantami jak Led Zeppelin czy wspomniani wcześniej Beatlesi.

Kiedy i za ile? 19 października, godz. 19.00; bilety w cenie 10 zł.

Kamil Juszczyk/ K-Essence / Tacher

Po kolei. Kamil Juszczyk to wokalista i muzyk, który pisze utwory już od 15 roku życia. Jego muzykę można określić jako niebanalna mieszanka popu i alternatywy. K-Essence klimatem przypomina nieco Nicka Cave’a. Nieco melancholijnie, psychodelicznie i gotycko. Tacher to wokalista znany z toruńskiego Manchesteru. W solowym wydaniu Tacher dużo bardziej eksperymentuje co przynosi dość zaskakujące skutki.

Kiedy i za ile? 23 października, godz. 19.00; bilety w cenie 20 zł.

Kult

Mało jest w życiu rzeczy pewnych w 100 procentach. Pierwsze trzy, które przychodzą mi do głowy to śmierć, podatki i październikowy koncert Kultu w Od Nowie. Pomarańczowa trasa już ruszyła, Torunia oczywiście nie mogło na niej zabraknąć. Zawsze pełna sala i utwory, które każdy dobrze zna. I co by się nie  działo to przy tym zespole i przy tych utworach nie może być źle.

Kiedy i za ile? 24 października, godz. 19.00; bilety w cenie 70 zł/ 80 zł w dniu koncertu.

Freygish Orchestra

Wieczór pełen muzyki śródziemnomorskiej. W swoich korzeniach Freygish Orchestra bazuje na muzyce klezmerskiej czyli na motywach religijnej muzyki żydowskiej, która z biegiem czasu stała się muzyką rozrywkową graną np. na weselach. Tego wieczora orkiestra zagra głownie motywy greckie, tureckie i bałkańskie.

Kiedy i za ile? 26 października, godz. 19.o0; wstęp bezpłatny.