Październik w NRD Klub to aż 10 koncertów. Zobaczcie i usłyszcie, co wydarzy się na początku jesieni przy ul. Browarnej.

Romantycy Lekkich Obyczajów

Trzeci longplay zatytułowany Neoromantyzm to pretekst do jesiennej trasy zespołu, na której znalazł się też NRD Klub. Olsztyński duet łączy w swojej muzyce akustyczną gitarę, elementy ulicznego folku i alternatywnego rocka. Na koncercie ma nie zabraknąć także z pierwszych dwóch albumów: z płyt „Lejdis&Dżentelmenels”, „Kosmos dla Mas”. Jako support wystąpi zespół Łyko.

Kiedy i za ile? 7 października (niedziela), godz. 19:00. Bilety w cenie 30 zł dostępne w klubie (w dniu koncertu 40 zł) i na ticketos.pl.

Wczasy

Muzyka Wczasów dotyczy spraw poważnych: praca zawodowa, zawody miłosne, marzenia, odpoczynek i rekreacja. Swoją muzykę sami zainteresowani określają jako nieprzewidywalną jak niskobudżetowe wakacje. Znajdą się w niej więc zimna fala, synth-pop, shoe-gaze czy nostalgiczna gitarowa piosenka. W NRD zespół będzie promował swoją debiutancką płytę „Zawody”.

Kiedy i za ile? 11 października (czwartek), godz. 20:00. Bilety w cenie 15 zł dostępne przy wejściu na koncert.

Coma – koncert wyprzedany

Piotr Rogucki, XX-lecie, trasa „Blisko” – legendarnego rockowego zespołu nie trzeba w zasadzie nikomu przedstawiać. Może tylko powiedzmy, czemu trasa nazywa się „Blisko” – bo zespół chce być blisko fanom, którym zawdzięczają tak długie swoje koncertowe i muzyczne istnienie.

Kiedy i za ile? 12 października, 19:00. Bilety można znaleźć i odsprzedać na wydarzeniu na Facebooku.

Dopethrone [CAN], Sunnata, Dead Quiet [CAN]

Zespoły z Kanady grają sludge, stoner, doom, crust i heavy metal. Ciężkie brzmienia zaprezentuje także warszawska Sunnata, wplatając do swojej muzyki nieco psychodeli.

Kiedy i za ile? 16 października (wtorek), godz. 19:00. Bilety w przedsprzedaży w cenie 40 zł (w barze klubu lub mailowo po wysłaniu wiadomości pod adres piranha.tourbooking@gmail.com, podając w tytule „bilety dopethrone”, a w treści imię, nazwisko i liczbę zamawianych biletów) i 50 zł w dniu koncertu.

Kamp! / Don’t Clap Hands

Elektroniczne polskie eksportowe (bo grywające na różnych kontynentach) trio ponownie zagra w Toruniu i znów uczyni to w NRD. Oprócz sporej dawki energii w najnowszej trzeciej płycie znajdują się też trochę „melodyjności i piosenkowości”. To wszystko na pewno usłyszymy w czterech ścianach klubu NRD także podczas październikowego koncertu.

Kiedy i za ile? 18 października (czwartek), godz. 20:00. Bilety w cenach 35 zł (I tura), 40 zł (II tura) i 45 zł (III tura) dostępne na followthestep.com, biletomat, eventim, ebilet i going a także w punktach stacjonarnych MediaMarkt, Saturn i Empik.

Guzior / „Evil Things”

Zainteresowanie koncertem wrocławskiego rapera ze stajni QueQuality jest ogromne. Dlatego bilety, jak tylko się pojawią, należy zamówić jak najszybciej.

Kiedy i za ile?  19 października (piątek), godz. 20:00. Bilety w cenie 35 zł zostały wyprzedane). W cenie 40 zł w ramach II tury są dostępne na ticketos.pl.

Pelagic Road Fest: Abraham [CH] + Set And Setting [US] i Future Usses [US]

Post-metalowemu zespołowi ze Szwajcarii Abraham, mającemu na koncie setki europejskich koncertów towarzyszyć będą amerykańskie bandy Set And Setting i Future Usses. Szwajcarzy promować będą wyjątkowe wydawnictwo – składa się z czterech części i każde znajdzie się na osobnym winylu.

Kiedy i za ile?  Bilety dostępne stacjonarnie i mailowo (wiadomość na adres piranha.tourbooking@gmail.com w tytule „Bilety Pelagic Road Fest”, w treści imię, nazwisko i liczba biletów), 25 zł w przedsprzedaży, w dniu koncertu 30 zł.

Kwiat Jabłoni

Duet folkowo-elektroniczny tworzą brat i siostra. Ich muzykę tworzą z kolei brzmienia wydobywające się z akustycznych instrumentów i elektronicznego fortepianu. Odsłony debiutanckiego teledysku zespołu działającego od marca tego roku przekroczyły liczbę półtora miliona. Warto sprawdzić dlaczego, tym bardziej, że muzycy do już wypuszczonych numerów planują dołączyć kolejne.

Kiedy i za ile? 25 października (czwartek), godz. 20:00. Bilety dostępne na goingapp w cenie 20 zł i w dniu koncertu za 30 zł.

30-lecie Baader Meinhof

Tegoroczna edycja Meinhof Fest rozciągnięta zostanie na dwa dni. Pierwsza część odbędzie się w Od Nowie. W NRD Klub Baader Meinhof towarzyszyć będą toruńskie zespoły Rejestracja i Zagadka, 747 ze Szczecina, New Way Punk Rock z Golubia-Dobrzynia, grudziądzki Zakład Produkcyjny. Lista zespołów nie jest jeszcze domknięta.

Kiedy i za ile? 28 października (niedziela), godz. 19:00. Bilety dostępne przy wejściu na wydarzenie: 15 zł za bilet jednodniowy, 20 zł za karnet.

Post Mortem #8: Sunken (DK), Orphanage Named Earth, Black Tundra

To już ósma edycja cyklu Post Mortem. Na tej wyjątkowej w skali regionu imprezie pojawią się oprócz duńskiego Sunken tym razem zespoły z Warszawy i Białegostoku, odpowiednio Black Tundra i Orphanage Named Earth a także nasz, toruński grań. Przekrój granej muzyki przez wszystkie zespoły zaczyna się na melancholijnym metalu prezentowanym przez Duńczyków, a kończy na black i post metalu pojawiającym się grze polskich zespołów.

Kiedy i za ile? 31 października (środa), godz. 18:00. Bilety dostępne w klubie w przedsprzedaży w cenie 20 zł i w dniu koncertu za 25 zł.