W sierpniu w toruńskich Jordankach będzie się działo dużo dobrego!

Z podziemi do gwiazd – wszechobecne rytmy

Na samym początku sierpnia, w ramach 23. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura odbędzie się koncert muzyki klasycznej/ symfonicznej.

Wystąpią:Rune Leicht Lund (Dania) – fortepian – uhonorowany nagrodą przyznaną przez TOS na XIII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic”, Toruńska Orkiestra Symfoniczną pod batutą Mariusza Smolija.

Kiedy i za ile? 03.08.2019, Sala Koncertowa o godzinie 18:00. Bilety kosztują 30 zł i są do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (wt-sb, godz. 13:00-19:00)

Coke SSSummer Music Tour

Coke SSSummer Music Tour jest częścią największej kampanii muzycznej Coca- coli od lat. W tym roku organizatorzy przygotowali koncerty z udziałem wielkich gwaizd młodego pokolenia między innymi: Natalia Szroeder, Sarsa, Otsochodzi, Smolasty, Holak. Uczestnicy, dzięki specjalnie zaprojektowanej scenie, będą mogli z bliska zobaczyć swoich Idoli. Tam, gdzie zawita Coke SSSummer Music Tour będzie także Boobox Truck, czyli ciężarówka-boombox.

Kiedy i za ile? Sssumer Music Tour dotrze do Torunia 16.08.2019 i wystąpi na Sali Plenerowej o godzinie 18:00. W tym roku biletem wstępu na wszystkie koncerty, poza wielkim finałem na Fest Festivalu w chorzowskim Parku Śląskim, będzie bransoletka znajdująca się na promocyjnych etykietach z butelek Coca-Coli. Do 15 roku wstęp jest pod opieką osoby dorosłej, a między 15 a 18 rokiem z oświadczeniem opiekuna oraz kopią dokumentu tożsamości do okazania.

Waglewski oraz Fisz Emade – spotkanie ojca z synami

„Waglewski Fisz Emade” jest zespołem utworzonym przez Wojciecha Waglewskiego i jego synów. Ostatania płyta zespołu powstawała od 2013 roku i nosi tytuł „Matka, Syn Bóg (oraz Fisz, Emade)”. Zgodnie ze słowami Wojciecha Waglewskiego płyta została wymyślona wspólnie, dzięki czemu jest bardziej spójna, dojrzała i osobista w porówaniu do poprzenich dzieł.

Kiedy i za ile? 22.08.2019, Sala Koncertowa o godzinie 18:00. Wejściówki do końca lipca: 55 zł, w sierpniu w cenie od 65 zł do nabycia na biletyna.pl oraz stacjonarnie w Ośrodku Informacji Turystycznej w Toruniu, Keep Travel i Biurze Turystycznym Copernicana.

Bednarek

W roku 2008 powstał zespół „Star Guard Muffin”, którego pierwszym wydawnictwem była epka zatytułowana „Ziemia Obiecana”. Zespół zdobył szeroka popularność w 2010 roku dzięki sukcesowi w telewizyjnym programie „Mam Talent!”. W następnych latach, przez zmiany w składnie, narodził się zespół „BEDNAREK”, który nagrał wysoko ocenianą płytę „Jestem…”, która utrzymywała się na wysokiej pozycji w oficjalnej liście sprzedaży detalicznej polskiego Zwiazku Producentów Audio-Video ponad 12 miesięcy. 17 października 2018 roku muzyk wraz z zespołem wziął udział w projekcie MTV Unplugged , z którego wydany został album „MTV Unplugged BEDNAREK”. Warto zaznaczyć, że jest to drugi album wydany przez artystę własnym sumptem.

Kiedy i za ile?: 24.10 o godzinie 18:00. Ceny biletów: w sierpniu od 75 zł, do nabycia na biletyna.pl oraz stacjonarnie w Ośrodku Informacji Turystycznej w Toruniu, Keep Travel i Biurze Turystycznym Copernicana.

40- lecie Dżem

Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”… I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nieharcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje. Polska scena muzyczna poznała Dżem na początku lat 80, jednakże korzenie grupy sięgają dużo dalej aż do roku 1973, w którym to zespól nie miał stałego repertuaru ani nawet składu. Nazwa „Jam”  wzięła się od „jammowania”. Cała historia Dżemu dostępna jest na oficjalnej stronie zespołu. Dobra wiadomość jest taka, że w tym roku będziemy mogli posłuchać ich nietuzinkowego stylu w toruńskich Jordankach!

Kiedy i za ile? 25 sierpnia o godzinie 18. Ceny biletów w sierpniu wynoszą od 75 zł  oraz są do nabycia na biletyna.pl lub stacjonarnie w Ośrodku Informacji Turystycznej w Toruniu, Keep Travel i Biurze Turystycznym Copernicana.

Swinging with Sinatra

Znakomity dyrygent i niezrównany aranżer wraz ze swoim niezwykle utalentowanym i cenionym Big Bandem, wykonają utwory Franka Sinatry. Towarzyszyć im będzie Jarek Wist – wielokrotnie nagradzany najlepszy polski wokalista swingowy, którego możliwości wokalne znacznie przekraczają trendy, do których przywykła polska publiczność. Projekt Swinging with Sinatra to przedsięwzięcie artystyczne, które doczekało się wielu odsłon i podbija sceny w kraju i poza jego granicami. Bogactwo aranży Krzysztofa Herdzina w połączeniu z elegancją i kunsztem wokalnym J. Wista z pewnością już teraz gwarantują sukces toruńskiej odsłony projektu.

Kiedy i za ile? 30.08.2019 o godzinie 18:00. Cena biletów wynosi 30 zł. Są do nabycia online na biletyna.pl oraz stacjonarnie w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3, 87-100 Toruń (wt-sb, godz. 13:00-19:00)

W okresie wakacyjnym (lipiec-sierpień) kasa czynna od czwartku do soboty w godzinach 13:00-19:00 oraz na godzinę przed wydarzeniami.