Nowy rok w Od Nowie nie zmieni jej starych, dobrych obyczajów. Jak zwykle zabrzmi dużo różnorodnej stylistycznie muzyki, co można skwitować wyświechtanym komunałem – każdy znajdzie coś dla siebie.

Wilki

Zespół który przez długie lata swojej działalności wygenerował więcej hitów niż cała armia współczesnych, pięciominutowych artystów. Kto z nas nie nucił nigdy Baśki czy Son of the blue sky? Drugi z wymienionych ze mnie utworów z całą pewnością zabrzmi w Od Nowie, wszak Toruń znalazł się na Niebieskiej Trasie, która poświęcona jest debiutanckiej płycie zespołu na której ów utwór się znajduje.

Kiedy? 11 stycznia, godz. 20.00 

Bilety: 95 zł (przedsprzedaż: interticket.pl)

ŁUKASZ DRAPAŁA & CHEVY

Kolejny z koncertów na trasie promującej album Potwory. Album oparty o historie z życia wzięte, opowiedziane po męsku. Miał on stanowić swego rodzaju rozliczenie zespołu z demonami, słabościami, które tkwią przecież w każdym z nas. Dobrą rekomendację mogą stanowić nazwiska, które zostały zaangażowane w współtworzenie płyty. Wśród nich znajdziemy m.in. Zbigniewa Hołdysa czy Grzegorza Skawińskiego.

Kiedy? 17 stycznia, godz. 20.00

Bilety: 20 zł (przedsprzedaż: ebilet.pl)

Jednoosobowa Banda Kretynów Zacier

Znany z dość zdystansowanego podejścia do szeroko pojętej sztuki Zacier przyjeżdża do Od Nowy. Organizatorzy uchylając rąbka tajemnicy przyznają, że ten wybitny artysta wystąpi z bardzo szerokim spectrum repertuaru, nie zapominając przy tym o najnowszym albumie Nie Zabijaj Motyli, którego premiera miała miejsce pare tygodni temu.

Kiedy? 25 stycznia, godz. 20.00

Bilety: 20 zł (bilety dostępne na bramkach w dniu koncertu)

Maria Peszek

Jedna z bardziej barwnych, kontrowersyjnych i politycznie zaangażowanych postaci na muzycznej scenie tego kraju. Sorry Polsko Super Tour to nic innego jak muzyczny wyraz sprzeciwu wobec polityków będących obecnie przy władzy. W Od Nowie zabrzmią stare utwory artystki w nowych aranżacjach za które współodpowiedzialne jest trio: Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Kamil Pater.

Kiedy? 31 stycznia, godz. 19.00

Bilety: do 20 stycznia 70 zł/ po 20 stycznia 80 zł (bilety dostępne w Empikach oraz na goingapp.pl)