Wiosna w tym roku nadchodzi wolniej niż zwykle. Jednak dlaczego samemu sobie nie sprawić wiosennego nastroju? Koncerty w Toruniu mogą być jednym z najprostszym sposobem na wywołanie endorfin. Poniżej znajdziecie wszystkie muzyczne wydarzenia, które odbędą się w mieście Kopernika w kwietniu 2018 r.

Jak co miesiąc, przyjrzeliśmy się programom toruńskich sal koncertowych i klubów. Propozycje są niemal tak różnorodne, jak trwające właśnie przedwiośnie. Zobaczcie sami, kto zagra w Od Nowie, Lizard Kingu, Dwóch Światach, NRD, Centrum Kulturalnym Dwór Artusa, Końcu Świata, Hard Rock Pamela Pubie, Arenie Toruń i Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Od Nowa (Gagarina 37a)

 •  Ich Troje

Koncertowy kwiecień Od Nowa rozpoczyna stosunkowo późno,  bo w połowie miesiąca. Rozpoczyna go swoją drogą dość barwnie. Ich Troje to symbol wyjątkowo przaśnych czasów. Początek millenium, zaczyna się właśnie małyszomania, a większość Polaków zastanawia się co powie Wielki Brat w nowym odcinku Big Brothera. Jeśli kiedyś marzyliście o wehikule czasu to w Od Nowie znajdziecie jego namiastkę.

Kiedy i za ile? 14 kwietnia, godz. 19.00; bilety dostępne na KupBilecik w cenach od 84 do 109 PLN.

 • Dawid Kwiatkowski Akustycznie: Toruń x 2

Organizatorzy piszą, że Toruń odwiedza najgorętsze nazwisko tego roku. Spora część Polaków z pewnością zgodzi się z tym zdaniem. Ja również. Jest to nazwisko tak gorące, że zagra w Od Nowie dwa koncerty z rzędu. Akustycznie. Na scenie ma być łącznie 8 muzyków, a utwory oczywiście w zupełnie nowej aranżacji. Dla fanów z pewnością jest to ciekawostka na którą warto wydać pieniądze rodziców.

Kiedy i za ile? 15 kwietnia, godz. 18.00 / godz. 20.00; bilety w dwóch wersjach – zwykły 69 PLN, Meet&Greet 249 PLN, dostępne na www.ticketos.pl i w salonach Empik.

Aula UMK (Gagarina 11)

 • Kortez z zespołem

Uznana już postać na polskiej scenie alternatywnej przyjeżdża z kolejną wizytą do Torunia. Artysta będzie promował swój drugi album zatytułowany Mój dom. Album zbiera świetne recenzje, które głoszą, że nowy album Korteza jest bardzo porządną kontynuacją tego, czego dokonał na pierwszym albumie (swoją drogą również bardzo dobrze przyjętym w środowisku).

Kiedy i za ile? 19 kwietnia; godz. 19.00; bilety od 65 PLN dostępne na ticketos.pl

Arena Toruń (Bema 73-89)

 • Koncert 12 tenorów

The 12 Tenors od 10 lat jeżdżą już po świecie grając na mniejszych i większych scenach. Jesienią 2016 r. artyści wyruszyli w kolejną międzynarodową trasę koncertową. Wydarzenie pełne będzie wdzięku i humoru. Muzycy przedstawią szeroki, muzyczny wachlarz wybierając to co najlepsze z najważniejszych dokonań muzyki klasycznej i nie tylko.

Kiedy i za ile? 7 kwietnia, godz. 18.00; bilety w cenach od 60 do 140 zł do nabycia na KupBilecik.

 

Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

 •  Wirtuozi Klasyki – koncert

W kwietniu w Dworze Artusa po raz pierwszy w tym roku odbędzie się koncert z cyklu Wirtuozi Klasyki, na którym będziemy mogli usłyszeć nie tylko kompozycje Beethovena, Mozarta czy Schuberta, ale także polskich kompozytorów. Z wykonaniem tych dzieł zmierzą się muzycy: Klaudia Kowacz (skrzypce), Tomasz Mrowiński (altówka), Alicja Różycka (wiolonczela), Ewa Sarwińska (fortepian). Koncert poprowadzi Magdalena Cynk-Mikołajewska.

Kiedy i za ile? 5 kwietnia, godz. 18.30; wstęp wolny.

 • Jacka Kaczmarskiego „Mój Zodiak” – Mateusz Nagórski

„Mój Zodiak” to najnowszy program koncertowy Mateusza Nagórskiego, który ukaże się wkrótce na jego nowej płycie. Jest to zarazem drugi projekt artysty poświęcony wierszom Jacka Kaczmarskiego, do których poeta nie napisał muzyki. „Mój Zodiak” to także dwanaście portretów ludzkich cech, napisanych według skojarzeń zodiakalnych – każdy zatem odnajdzie w nich siebie. W trakcie toruńskiego koncertu Mateuszowi Nagórskiemu – wokaliście, kompozytorowi i gitarzyście – towarzyszył będzie Miłosz Wośko.

Kiedy i za ile? 13 kwietnia, godz. 19.00; bilety 25 zł do 12 kwietnia, w dniu koncertu 35 zł, dostępne na KupBilecik.

 • Poranek Seniora – śniadaniowy koncert muzyki klasycznej

Poranki Seniora to bardzo lubiany cykl, który zdobył sporą popularność wśród melomanów odwiedzających Dwór Artusa, dlatego też Centrum Kultury i Pomorskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na kolejną jego odsłonę. Tym razem podczas spotkań kierowanych przede wszystkim do osób starszych, lecz nie tylko, zaprezentuje się pochodząca z naszego regionu młodzież z Akademii Muzycznych. Na scenie będziemy mogli zobaczyć uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, między innymi Błażeja Kwiatkowskiego, Joannę Cupę, Kamila Szafrańskiego i Marię Cynk-Mikołajewską. W programie koncertu usłyszymy wielkich kompozytorów muzyki poważnej w repertuarze klasycznym i romantycznym.

Kiedy i za ile? 15 kwietnia, godz. 11.00; bilet normalny 5 zł, ulgowy 3 zł, dostępne na artus.torun.pl.

 • Gala Operowo-Operetkowa – Sonori Ensemble

W kwietniu w Dworze Artusa zagości także znana i lubiana Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble, a wśród niej soliści polskich i zagranicznych scen operowych, nagrodzeni na wielu międzynarodowych konkursach wokalnych. Artyści zaprezentują w Toruniu czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operowe i operetkowe, a także standardy jazzowe i popularne piosenki oprawione barwnym komentarzem, zabierając tym samym słuchaczy w niepowtarzalną podróż, pełną emocji i wzruszeń. W trakcie spektaklu zabrzmią najsłynniejsze sceny z oper: Traviata, Carmen, Opowieści Hoffmanna, Don Giovanni, Lakmé czy Straszny dwór.

Kiedy i za ile? 28 kwietnia, godz. 18.00; bilet normalny 60 zł, ulgowy 50 zł, dostępne na artus.torun.pl.

 • Wojtek Szczepanik – Piano Solo

Pod koniec kwietnia Wojtek Szczepanik zaprezentuje nam autorskie utwory pochodzące m.in. z płyty Instynkt, która nawiązuje do natury, co zostało podkreślone poprzez sposób nagrania dźwięku w zabytkowej, drewnianej kaplicy w Palczewie. Będzie to muzyczna uczta pełna refleksyjno-relaksujących dźwięków. Artysta niepowtarzalne emocje zapewni dźwiękami fortepianu, które napełnią odbiorców pozytywną energią. Każdy z przedstawianych utworów opowie inną historię przez wpadające w ucho melodie i niebanalne aranże. Całości dopełnią wplatane pomiędzy frazami improwizacje, które nadadzą muzyce naturalności.

Kiedy i za ile? 29 kwietnia, godz. 18.00; wstęp wolny.

Centrum Kulturalno – Kongresowe Jordanki (Al. Solidarności 3)

 • Polskie głosy – Tu i teraz

Tym razem nie będzie Chopina ani Bacha. Czas na polskie głosy – kompozycje współczesnych twórców, w szczególności tych związanych z naszym regionem. Przy fortepianie zasiądzie Michał Szymanowski, jeden z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia. Towarzyszyć mu będzie Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Szymona Bywalca. Jeśli jesteście ciekawi, w jakim stylu tworzą współcześni kompozytorzy, „Polskie głosy – Tu i teraz” to idealna okazja, by tę ciekawość zaspokoić.

Kiedy i za ile? 6 kwietnia, godz. 19:00. Bilety w cenach 40 zł normalny/ 30 zł ulgowy do nabycia na stronie internetowej TOS oraz w CKK Jordanki.

 • Irena Santor

Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, obdarzona niemożliwym do podrobienia, kryształowym głosem i ciepłym uśmiechem, wystąpi w Toruniu. Publiczność będzie mogła wysłuchać nieśmiertelnych przebojów takich jak „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu” czy „Złoty pierścionek” oraz piosenek z dwóch ostatnich płyt Ireny Santor. Na pewno trudno było wybrać utwory, które artystka zaśpiewa podczas recitalu, bowiem nagrała ich ponad tysiąc. Najlepsze kompozycje rodzą się z emocji – i tych emocji na pewno nie zabraknie podczas koncertu legendy polskiej piosenki, Ireny Santor.

Kiedy i za ile? 7 kwietnia, godz. 18:00 Bilety w cenach: 99 zł, 85 zł, 69 zł do nabycia m.in. na KupBilecik oraz w punktach sprzedaży stacjonarnej w Toruniu: w Biurze Turystycznym Copernicana ul. Żeglarska 31/1, w Ośrodku Informacji Turystycznej przy Rynku Staromiejskim 25, w Księgarni PWN ul. Mikołaja Reja 25, w kasie CKK Jordanki oraz w salonach EMPIK w całym kraju.

 • Polskie głosy – koncert kameralny

6 kwietnia publiczność Jordanek będzie miała okazję obejrzeć koncert Polskie Głosy – Tu i Teraz w Sali Koncertowej, natomiast dwa dni później rodzime kompozycje zabrzmią w Sali Prób i kameralnej atmosferze. Na scenie królować będzie Kwartet Smyczkowy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w towarzystwie pianisty, Michała Szymanowskiego.

Kiedy i za ile? 8 kwietnia, godz. 17:00. Bilety w cenach 20 zł normalny/ 15 zł ulgowy do nabycia na stronie internetowej TOS oraz w CKK Jordanki.

 • Kult Akustik

Kult wielokrotnie gościł w Toruniu, jednak kwietniowy koncert jest wyjątkowy, bowiem legendarny zespół zagra swoje największe przeboje w akustycznych aranżacjach. Będzie to na pewno niezwykłe przeżycie dla wiernych fanów grupy Kazika. Album MTV Unplugged-Kult osiągnął niebywały komercyjny sukces i jako pierwszy album „bez prądu” w historii polskiej muzyki zyskał status Diamentowej Płyty. Czas, by na żywo przekonać się, jak brzmi Kult Akustik.

Kiedy i gdzie? 8 kwietnia, godz. 19:00. Bilety w cenie od 90 do 130 zł do nabycia na: stodola.pl, ebilet.pl, ticketpro.pl

 •  Symfonia Pastoralna

W programie koncertu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej znajdą się Joseph Vella – Rebbieħa (polskie prawykonanie), Johannes Brahms – Koncert skrzypcowy D-dur op. 77, Ludwig van Beethoven – VI Symfonia F-dur op. 68 „Pastoralna”. Na koncercie pod batutą Briana Shembriego wystąpi znany już toruńskiej publice (laureat IV Międzynarodowego Festiwalu Skrzypcowego) Albrecht Menzel.

Kiedy i za ile? 20 kwietnia, godz. 19:00. Bilety w cenach 30 zł (ulgowy), 40 zł (normalny) dostępne w kasie CKK Jordanki i na bilety24.pl.

 • Musica Graciana: koncert „Pubblicato in Venezia”

XVII-wieczna Wenecja nieprzypadkowo staje się punktem zaczepienia dla poznańskiego zespołu Musica Graciana. To tam ściągali najlepsi artyści tamtych czasów. Teraz duch tamtej muzyki wraz z instrumentarium z epoki zostanie ukazane w kompozycjach Giovanniego Picchiego, Salomone Rossiego, Marcin Mielczewskiego czy Antonio Bertaliego.

Kiedy i za ile? 21 kwietnia, godz. 18:00. Bilety w cenach 20 i 30 zł (do 1 kwietnia) oraz 40 i 50 zł dostępne na bilety24.pl i kasie CKK Jordanki przed koncertem.

 • The American Landscape | Fotochoreografia symfoniczna

W symfoniczną podróż po Ameryce Toruńska Orkiestra Symfoniczna zabierze słuchaczy z Westwater Arts, twórcy projekcji multimedialnych (fotochoreografii) dla ponad dwudziestu wielkich kompozytorów. Leonard Bernstein, Aaron Copland, Gustav Mahler, Ferde Grofé zostaną zestawieni z malowniczymi widokami (których sekwencja dobierana jest na żywo) prerii, Wielkiego Kanionu i zachodniego (dokładniej zachodnio-północnego) wybrzeża Ameryki.

Kiedy i za ile? 27 kwietnia, godz. 19:00. Bilety w cenach 40 zł (ulgowy) i 50 zł (normalny) dostępne na bilety24.pl.

 • Dotyk dźwięku | Symfonika familijna

Utwory muzyki filmowej, klasycznej i filmowej połączone z muzyczną edukacją dla najmłodszych. Występ TSO poprzedzi wprowadzenie do świata muzyki klasycznej zaprezentowane przez dyrektora artystycznego orkiestry Mariusza Smolija.

Kiedy i za ile? 29 kwietnia, godz. 16:00. Bilety w cenach 15 zł (dla dziecka) i 20 zł (dla osoby dorosłej) dostępne w kasie CKK Jordanki i na bilety24.pl.

Dwa Światy (Ducha św. 10/12)

 •  Mentally Blind, Fleshcold, Netherless

Mentally Blind to przedstawiciele nowej ery mocnego brzmienia. Ciężkie riffy przemieszane z bogatą paletą dźwięków tworzą specyficzne, niezapomniane kompozycje. W kombinacji z Netherless i Fleshcold szykuje sie prawdziwa uczta dla fanów progresywnego metalu.

Kiedy i za ile? 6 kwietnia,  godz. 19:00, bilety: 15 zł w przedsprzedaży / 25 zł w dniu koncertu.

 • Szpaku w Toruniu x BORuto

Bezkompromisowy rap, który gra Szpaku trafił do wielu ludzi. Dowodem tego jest jego kolejna trasa koncertowa, w której nie mogło zabraknąć Torunia.

Kiedy i za ile? 27 kwietnia, godz. 20:00, bilety: I pula – 25 zł, II pula – 30 zł, III pula lub w dniu koncertu (jeśli będą dostępne) – 35 zł.

 

NRD (Browarna 6)

 • An on Bast (DJ Set) 

Anna Suda tworzy muzykę elektroniczną. W 2006 roku jej nabrała tempa; wydała pierwszy album i wystąpiła na Red Bull Music Academy Melbourne Edition.

Kiedy i za ile? 1 kwietnia 2018, start o godz. 21.00, wstęp – 10 zł.

 • Koncert Coals (jako support – Welur) 

Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski tworzą duet Coals. Pochodzą ze Sląska, dzięki swojej muzyce, zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival.  Ich suportem będzie Welur!

Kiedy i za ile? 5 kwietnia, godz. 20.00,  bilety – 25 / 30 zł.

 • Baasch (support: Żal) 

Baasch brzmi mrocznie i hipnotyzująco, a całkowity trans zapewnią ci mocny wokal i chwytające za serce melodie.
Zagrał na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver Festival, Orange Warsaw Festival czy T-Mobile Nowe Horyzonty.

Kiedy i za ile? 12 kwietnia, godz., 20 zł online/30 zł (w dniu koncertu).

 • All My Friends Are Criminalz (A.M.F.A.C.)

Twoje uszy łakną mrocznej, ulicznej muzyki niczym wampir chłodu cienia? Ten zespół je zaspokoi! Jedyne co możesz stracic podczas tego koncertu to krew, pot i łzy wylane przy klimatycznej zabawie. Zapodana będzie seria atrakcyjnych kawałków od całej familii A$AP Mob, raperów z wytwórni T.D.E czy muzyków wybranych do XXL Freshman. Zagrają: WRB. (1/2 We Love Beats), MOMENT. (Poznań), H3RT (Hałas). Niech nie martwi was, że wypada wtedy piątek 13!!!

Kiedy i za ile? 13 kwietnia, godz. 22:30.

 • 4 to the Floor vol.1 w. Cocolino & The Mockings

Oto nowy cykl w NRD – „4 to the Floor”. Na takiej imprezie liczy się tylko jedno – TANIEC!

Kiedy i za ile? 14 kwietnia, godz. 22.00, wejście – 10 zł.

 • Arms and Sleepers w. Live Band

Elektroniczny duet wraz z Live Bandem po raz kolejny nad Wisłą! Eklektyczne połączenie chill outu, hip hopowych beatow neonowych syntezatorów wypełni salę klubu, przenosząc słuchaczy w inny świat. Zespół będzie koncertem promował nowy album „Find the Right Place”

Kiedy i za ile? 17 kwietnia, godz. 20:00, bilety: 25 (przedsprzedaż)/35 (w dniu koncertu).

 • DWA SŁAWY: „Coś przerywa” koncert premierowy

Astek i Rado Radosny zapraszają bardzo serdecznie na premierowy koncert.

Kiedy i za ile? 27 kwietnia, godz. 20:00, stacjonarnie – I PULA 35 zł, II PULA 40 zł.

Lizard King (Kopernika 3)

 • Fisz Emade Tworzywo

Na toruńskim koncercie bracia Waglewscy powrócą do czasów, gdy ich muzyka zasadzona była na rapie. Będą zatem długie monologi i narracje, jak w „Czerwonej sukience”. Usłyszymy też nowy numer „Zwykły” zapowiadający nowy album „Numer 1”, podsumowujący działalność zespołu z lat 2000-2011.

Kiedy i za ile? 5 kwietnia, godz. 20:00, bilety w cenach 50 zł (I pula), 60 zł (II) i 65 zł (w dniu koncertu) dostępne na lizardking-torun.pl/bilety.

 • 2Tm2,3 + EXILE

Dwa zespoły rockowe. Jeden chrześcijański (2Tm2,3), drugi taki bardziej zwykły, nasz toruński groove-metalowy. W Tymoteuszu (oficjalna nazwa poboczna 2Tm2,3) grają takie tuzy jak Darek „Maleo” Malejonek, Robert „Litza” Friedrich czy Tomasz „Budzy” Budzyński. W kwietniowy wieczór sympatykom muzyków obu zespołów energii na pewno nie zabraknie.

Kiedy i za ile? 19 kwietnia, godz. 19:00, bilety w cenie 30 zł (do 31 marca) i 40 zł (w dniu koncertu) dostępne na powsinoga.com.

 • Marta Podulka z zespołem/Tribute to Adele

Marta Podulka to wokalistka znana m. in. z programu telewizyjnego „Mam Talent”. „Ciemny” głos nasyci  na nowo piosenki Adele energicznością, nostalgią. Nie zabraknie potężniejszych, tak charakterystycznych dla Angielki, tonacji. Marcie Podulce w Lizardzie towarzyszyć będzie 4-osobowy zespół.

Kiedy i za ile? 26 kwietnia, godz. 20:00. Bilety w cenach 30 zł (na powsinoga.com) i 40 zł w klubie w dniu koncertu.

Hard Rock Pamela Pub (Legionów 36)

 •  Lord Bishop Rocks / support Adriano Trindade

9 kwietnia w Hard Rock Pamela Pub ponownie wystąpi Lord Bishop Rocks – formacja, która słynie z energetycznych koncertów i uważana jest za ekstrawaganckie undergoundowe rockowe trio. Lord Bishop z kolei jest gitarzystą, wokalistą i kompozytorem, który pochodzi z nowojorskiego Bronxu. Supportem dla artystów będzie Adriano Trindade.

Kiedy i za ile? 9 kwietnia, godz. 19.00; wstęp wolny.

 • 30. urodziny Zdrowej Wody – gość specjalny: Sławek Wierzcholski

Podczas 30. urodzin Zdrowej Wody w Hard Rock Pamela Pub zagości pochodzący z Torunia Sławek Wierzcholski – wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki, a także dziennikarz radiowy i prasowy. Artysta jest również założycielem grupy Nocna Zmiana Bluesa oraz Członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV. Koncert transmitowany będzie w Radiu PiK.

Kiedy i za ile? 16 kwietnia, godz. 19.00; wstęp wolny.

 • The John Clifton Blues Band

23 kwietnia w Hard Rock Pub Pamela będzie bluesowo! Na tamtejszej scenie pojawi się bowiem The John Clifton Blues Band wraz z Michałem Kielakiem. John Clifton jest harmonijkarzem bluesowym, gitarzystą, a także wokalistą z rozpoznawalnym stylem. Jest również wykonawcą, który podróżuje po całym świecie od końca lat osiemdziesiątych. To zarazem weteran sceny west coast bluesa.

Kiedy i za ile? 23 kwietnia; więcej szczegółów odnośnie wydarzenia niebawem.

Koniec Świata (Podmurna 4-6)

 • Koncert TNWD #20 Woes, Telos, Torn Shore, Glamour

Pod koniec kwietnia w Końcu Świata koncert w ramach 20. edycji Trenujemy Nawet w Deszcz. Na scenie zagrają dla nas Woes (Blackened Hardcore, Dania), Telos (Blackened Hardcore, Dania), Torn Shore (Hardcore, Wrocław), Glamour (Glitter Stomp Punk, Warszawa) – a po koncercie after!

Kiedy i za ile? 21 kwietnia, godz. 21.00; bilety 20 zł.

Opracowali: Anna Bytner, Grzegorz Kwiatkowski, Daria Łojek, Michał Machel, Sara Watrak.