Nowy Rok i nowe wydarzenia! Po raz kolejny prezentujemy wam listę wydarzeń jakie będą miały miejsce w Toruniu. Nie zabraknie czegoś dla miłośników muzyki klasycznej, rave’u czy rapu. Jeżeli jeszcze nie masz pomysłu na noworoczne postanowienie to mamy propozycję – genialna zabawa w styczniu! 

 

Od Nowa (Gagarina 37a)

 • Bednarek – Trasa Talizman

 Bednarek to postać, której każdemu słuchaczowi muzyki reggea przedstawiać nie trzeba. Wraz z zespołem przyjeżdża do Od Nowy by promować swój najnowszy materiał, czyli album pod tytułem Talizman. Muzyk z Brzegu ma za sobą występy u boku takich artystów jak Pezet, Trzeci Wymiar, Donatan czy Mesajah.

Kiedy i za ile? 18 stycznia, godz. 18.00; bilet 59 zł. Dostępne online oraz w klubie Od Nowa.

Aula UMK (Gagarina 11)

 • Enej – Koncert Kolęd

Jeden z bardziej rozpoznawalnych przedstawicieli polskiej muzyki pop, czyli po prostu Enej, przyjedzie do Torunia w nietypowej odsłonie. Jako, że okres świąteczny trwa w najlepsze muzycy z Olsztyna wystąpią z setlistą wypełnioną kolędami. Jest to okazja do usłyszenia ulubionych świątecznych melodii w nietypowych aranżacjach, stworzonych przez zespół właśnie na tę okazję.

Kiedy i za ile? 24 stycznia, godz. 19.00; bilety w przedsprzedaży – 50 zł, w dniu koncertu – 60 zł. Bilety dostępne online (odnowa@umk.pl) oraz już niedługo w sprzedaży stacjonarnej.

Centrum Kultury Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6)

 • Tre Voci – Koncert Noworoczny

Tre Voci to tenorowe trio, w którego skład wchodzą: Voytek Soko, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj. Są to artyści nowej generacji, w których życiu króluje muzyka. Podczas koncertu w Dworze Artusa wokalna mieszanka tworząca charyzmatyczny „koktajl mołotowa”, zaprezentuje największe arie operowe, słynne motywy filmowe, wzruszające melodie świąteczne i nieśmiertelne hity rozrywkowe, a wszystko to w klasycznych aranżacjach. Artystom towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy 2BeQuartet oraz pianista Darek Tarczewski.

Kiedy i za ile? 6 stycznia, godz. 18.00; bilet normalny 70 zł, ulgowy 65 zł. Bilety dostępne, m.in. na Kup Bilecik.

 • Sara Pach – koncert bożonarodzeniowy

Dwór Artusa przygotował gratkę w sam raz dla miłośników kolędowania – nawet tych wymagających. W styczniu, wspólnie z Sarą Pach – wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów oraz studentką trzeciego roku Kulturoznawstwa na UMK w Toruniu – będziemy mieli okazję pośpiewać kolędy i pieśni, które wszystkim kojarzą się z Bożym Narodzeniem. Koncert będzie nie tylko okazją do spotkania, wspólnego muzykowania, ale także do posłuchania nowych wersji doskonale znanych pieśni o co postara się doskonale znana torunianom wokalistka. Sarze towarzyszyć będą znakomici muzycy: Igor Nowicki i Nikodem Wróbel.

Kiedy i za ile? 7 stycznia, godz. 18.00; bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł. Bilety dostępne, m.in na Kup Bilecik.

 • Dzień Babci – Russkaja Dusza – ballady i romanse rosyjskie

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Dworze Artusa będziemy mieli okazję posłuchać najpiękniejszych i najbardziej popularnych ballad i romansów rosyjskich. Ich wykonaniem zajmie się zespół Slavic Voices – Słowiańskie Głosy, który tworzą Michał Hajduczenia i Magdalena Cysewska. Podczas koncertu usłyszymy zarówno znane pieśni, romanse i ballady rosyjskie jak i perełki muzyki ludowej rodem z Białorusi i Ukrainy. Slavic Voices zawsze grają bez użycia jakichkolwiek efektów elektronicznych, koncentrują się na wrażeniach nie tylko muzycznych, ale także duchowych – będzie więc to z pewnością niezapomniane przeżycie!

Kiedy i za ile? 19 stycznia, godz. 19.00; bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł. Bilety dostępne, m.in na Kup Bilecik.

 • Saxmania 2018 – 20 lat minęło

Koncerty z cyklu Saxmania to stałe wydarzenie w toruńskim kalendarzu imprez kulturalnych. W związku z tym ponownie, Dariusz Zaleśny – pomysłodawca wydarzenia, zaprasza na wielkie święto saksofonu, które odbędzie się w Dworze Artusa. Hasło przewodnie koncertu to 20 lat minęło i nawiązuje do działalności pedagogicznej wspomnianego powyżej lidera pomysłu. Koncert składać będzie się z dwóch części: pokazu umiejętności wychowanków Zaleśnego oraz występu jego autorskiego projektu Acoustic Quartet. Na scenie usłyszymy kompozycje artystów takich jak: Phill Woods, Charlie Parker, John Coltrane, Joshua Redman, Jan Garbarek, Michael Brecker, Joe Henderson, Kenny Garet.

Kiedy i za ile? 26 stycznia, godz. 19.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 20 zł. Bilety dostępne, m.in na Kup Bilecik.

Centrum Kulturalno – Kongresowe Jordanki (Al. Solidarności 3)

 • Prezydencka Gala Noworoczna | WIEDEŃ… i nie tylko

Gratka dla wszystkich miłośników opery i musicali. Podczas Prezydenckiej Gali Noworocznej usłyszymy utwory z najsłynniejszych oper oraz przeboje ze znanych musicali. Na scenie pojawi się sopranistka, Iwona Socha, i tenor, Tomasz Kuk. Towarzyszyć im będzie skrzypek, Artur Banaszkiewicz oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą jednego z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia – Mariusza Smolija.

Kiedy i za ile? 1 stycznia 2018 roku, godz. 18:00. Bilety w cenie 90 zł dostępne na stronie jordanki.torun.pl oraz w CKK Jordanki.

 • American Pops Concert | Koncert karnawałowy

Jeśli zawsze chcieliście zobaczyć spektakl na Broadwayu, to American Pops Concert na pewno Was nie zawiedzie. Podczas karnawałowego koncertu w Toruniu zabrzmią największe hity muzyki filmowej oraz teatrów na Broadwayu. Smaczku dodadzą jazzowe kompozycje, W programie pojawią się między innymi utwory A. Coplanda, G. Gershwina czy L. Bernsteina, a wykona je Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Mariusza Smolija.

Kiedy i za ile? 5 stycznia 2018 roku, godz. 19:00. Bilety w cenach 50 zł – normalny, 40 zł – ulgowy do nabycia na stronie jordanki.torun.pl oraz w CKK Jordanki.

 • Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej w programie pn. „W krainie operetki i musicalu”

Artyści z Ukrainy zaprezentują najsłynniejsze utwory operetkowe, musicalowe i baletowe. Na scenie pojawi się blisko pięćdziesiąt osób – będą to soliści, dwudziestopięcioosobowa orkiestra, chór oraz tancerze baletowi. Smaczku widowisku dodadzą kunsztowne stroje.

Kiedy i za ile? 9 stycznia 2018 roku, godz. 19:00. Bilety w cenach 105 zł, 95 zł, 85 zł dostępne na stronie bilety24.pl, w CKK Jordanki, w Biurze Turystycznym Copernicana (ul. Żeglarska 31/1), w Ośrodku Informacji Turystycznej (Rynek Staromiejski 25) oraz w Księgarni PWN (ul. Mikołaja Reja 25).

 • Zbigniew Preisner i Przyjaciele

Zbigniew Preisner wraz z innymi artystami przeniesie publiczność do czasów świetności Piwnicy pod Baranami. Koncert „Stare i nowe kolędy” zapewni widzom łzy wzruszenia i wprowadzi w cudowny nastrój. Na scenie pojawi się Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka, Edyta Krzemień, Joanna Pocica, Maciej Balcar oraz zespól Jana Karpiela Bułecki.

Kiedy i za ile? 10 stycznia 2018 roku, godz. 19:00. Bilety w cenach 79 zł, 109 zł, 129 zł, 149 zł, 179 zł dostępne na bilety24.pl, eventim.pl, ticketpro.pl oraz w kasie CKK Jordanki.

 • All You Need Is Love – Przeboje zespołu The Beatles

Nieważne, czy jesteście fanami „Help”, czy wolicie Beatlesów z późniejszego okresu – koncert „All You Need Is Love” na pewno zapamiętacie na długo. Zespół Żuki powstał ponad trzydzieści lat temu i od tego czasu wiernie interpretuje utwory Czwórki z Liverpoolu. Tym razem na scenie towarzyszyć im będzie Toruńska Orkiestra Symfoniczna oraz dyrygent Marek Czekała. Spektakl „All You Need Is Love” to niezwykłe zestawienie największych hitów grupy The Beatles i swoista podróż w czasie.

Kiedy i za ile? 12 stycznia 2018 roku, godz. 18:00. Bilety w cenach 60 zł – normalny, 50 zł – ulgowy dostępne na stronie jordanki.torun.pl oraz w CKK Jordanki.

 • Anita Lipnicka & The Hats

Anita Lipnicka z zespołem The Hats przeniesie publiczność w sielskie, korzenne klimaty przywodzącą na myśl złote hipisowskie lata. Na nowo wydanej, dokładnie 17 listopada, płycie „Miód i dym” słychać bluesa, country i folk. Fani starych utworów nie będą rozczarowani, bo one również pojawią się na setliście koncertu w Jordankach.

Kiedy i za ile? 16 stycznia, godz. 19:00. Bilety w cenach 70, 95 i 120 zł dostępne na adria.art.pl.

Dwa Światy (Ducha św. 10/12)

 • Koncert TAU – O N tour 

Raper Tau wraca z nową płytą i energią! Znany dawniej jako Medium. Dla muzyka bardzo ważny jest Bóg i religia. Jak sam mówi, pomógł mu on wyjść z „życiowego barłogu”, który składał się z okultyzmu, New Age, seksoholizmu, alkoholizmu i narkomanii. Przez jego utwory przemawia wiara, tematy utworów nawróconego rapera często mają motyw chrześcijański.

Kiedy i za ile? 20 stycznia, godz. 20:00.

 

 • Planet Core

TeknoKolektyw ma przyjemność zaprosić na kolejną imprezę, której motywem przewodnim będzie – uwaga – HARDKOR. Każdy gość będzie miał niezwykłą okazję usłyszeć wiele odmian tego stylu, z różnych zakątków globu. Waszymi przewodnikami będą Tytus, Riot i DJ-e Kolektywu. I ty zostań hardkorem (ale nie urywaj od internetu)!

Kiedy i za ile? 27 stycznia, godz. 21:23

 

NRD (Browarna 6)

 •  Paulina Przybysz

Paulina miała okazję pracować głosem w znanych składach takich jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo. Przez wiele lat działała na rzecz muzyki, tworząc liczne projekty, biorąc udział w kolaboracjach. To zdobywczyni SuperJedynek czy Fryderyków, która postanowiła stworzyć materiał solowy. Po raz pierwszy pod pełnym imieniem i nazwiskiem tworzy coś z mocnym przekazem spod wydawnictwa Kayaxu. Singlem promującym najnowszy album są „Dzielne kobiety”

Kiedy i za ile? 11 stycznia, godz. 20:00; przedsprzedaż 35 zł, w dniu koncertu 45 zł

 • PlanBe w Toruniu! 

Jeden z tych, których z pewnością można zaliczyć do grona rookie zeszłego roku. Z pomocą Quebonafide wdarł się do głównego rapowego nurtu i nie zamierza go opuszczać. Świeża krew z szeregów QueQuality z pewnością rozbuja niezawodne NRD.

Kiedy i za ile? 26 stycznia, godz. 20:00; informacje o biletach wkrótce.

 • Mastabah + TBA, After Party – DJ Bushido

Będzie to noc muzyki ekstremalnej, na którą pomysł zrodził się z pasji do dobrego brzmienia bez względu na gatunek i jego rodzaj. Mastabah to zespół, który porusza się w klimacie brutal death/ black metal. W trakcie koncertu przedstawią swój materiał z płyty „I hate You”. W planach jest after party, którego playlistę przygotował DJ Bushido.

Kiedy i za ile? 28 stycznia, godz. 19:00.

 • Lonker See

Początkowo jako duet Bartosza Boro Borowskiego oraz Joanny Kucharskiej, który znany był z Kiev Office czy 1926. Zaraz po powstaniu pierwszej w ich karierze epki, postanowili poszerzyć swoje grono o jazzowych muzyków, Tomasza Gadeckiego i Michała Gosa. Co za tym szło, postanowili też zmienić kierunek tworzonej przez siebie muzyki. Ich pierwsza, wspólna płyta „Split Image” łączy w sobie brzmienie psychodeli, space rocka oraz wiodącego z początku jazzu. Ostatnio ukazało się ich kolejne, podwójne wydawnictwo, które zaprezentują zimą w Polsce i za granicą.

Kiedy i za ile? 25 lutego, godz. 20:00; informacje o biletach wkrótce

Lizard King (Kopernika 3)

 • Malik Montana

Polskiemu raperowi afgańskiego pochodzenia towarzyszy ogromne zainteresowanie. Newschool, hardcore i wakacyjne bangiery – tak klasyfikowane są kawałki artysty, który od ponad roku wywołuje kontrowersje.

Kiedy i za ile? 4 stycznia, godz. 20:00. Bilety w cenach 29 zł (I pula) i 35 zł (II pula) dostępne na biletomat.pl i w kasie klubu.

 • Gribojedow i Dogs Head

Kilkunastoletniemu już (założonemu w 1999 r.) zespołowi Gribojedow (w jego muzyce usłyszymy jazz, folk i brzmienia elektroniczne) towarzyszyć będzie trip-hopowy Dogs Head. Doświadczeni muzycy wydali już dwie płyty długogrające, na styczniowym koncercie zagrają premierowo piosenki z trzeciej płyty, nad którą muzycy pracuja. Dogs Head na jesieni 2018 r. wyda z kolei swój drugi album. Uroku wydarzeniu doda fakt, że koncert będzie rejestrowany.

Kiedy i za ile? 18  stycznia, godz. 19:00. Bilety w cenach 20 zł (w przedsprzedaży na stronie biletyna.pl) i 25 zł w dniu koncertu przy kasie klubu.

 • Moherhead

Gratka dla fanów AC/DC. Jedyny polski tribute band zagra utwory Australijczyków po… polsku. Dla muzyków ważna jest dbałość o styl i technika wykonania. Na koncercie w Lizard Kingu usłyszymy nowe aranżacje utworów legendarnej grupy.

Kiedy i za ile? 25 stycznia, godz. 20:00. Bilety w cenie 10 zł dostępne przy wejściu na koncert.

Koniec Świata (Podmurna 4-6)

 • Hanako, Zwidy, Revive

Pierwsi pochodzą z Warszawy i grają głównie rock i punk. W skład zespołu wchodzą cztery osoby – Mateusz (gitara, bas), Krzysiek (bas), Paweł (perkusja) i Bibi (wokal).

Zwidy są również ze stolicy a tworzą je trzej panowie – Artur (gitara, wokal), Kuba (perkusja, wokal) oraz Krzysztof (bas, wokal). Ich motto brzmi: „Chciałbym śpiewać, ale nie mam o czym”.

Revive pochodzą z Poznania i grają głownie emo/punk. W skład zespołu wchodzą cztery osoby – W. (wokal), S. (bas), B. (gitara), K. (perkusja).

Kiedy i za ile? 12 stycznia, godz. 20:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w lokalu.

 • Drip of Lies, Limp Blitzkrieg

Drip of Lies grają głównie hardcore/punk/crust. Zespół pochodzi z Warszawy i tworzą go cztery osoby. Nareszcie i w Toruniu pojawi się ta crustowa machina, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Natomiast Limp Blitzkrieg to punkowy zespół również pochodzący ze stolicy.

Kiedy i za ile? 13 stycznia, godz. 20:00. Bilety w cenie 15 zł dostępne w lokalu.

Hard Rock Pamela Pub (Legionów 36)

 • Śląska Grupa Bluesowa

To od lat czołowi muzycy polskiej sceny bluesowej i rockowej. Zespół uznawany jest za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. W jego skład wchodzą:

Leszek Winder (gitara) Najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne), Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) Współtworzył i nagrał większość utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem, Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) Gitarzysta, multiinstrumentalista, który ściśle związany jest z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.

Ponadto z zespołem gościnnie występują:

Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę tego gatunku, Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Ceniony muzyk sesyjny, inicjator wielu projektów muzycznych.

Kiedy i za ile? 10 stycznia, godz. 19:00. Bilety w cenach 10, 20, 30 zł. dostępne w lokalu.

 •  The Vibrators (support Cela nr 3)

To punk rockowy zespół założony w 1976 roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie tworzą go trzy osoby – Darrell Bath, Pete Honkamaki oraz John „Eddie” Edwards. Na swoim koncie mają wydanych 21 albumów studyjnych i osiem singli wydanych do 1980 roku. W 1977 roku wspierali Iggy’ego Popa podczas jego trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii.

 • Cela nr 3

To polski punk rockowy zespół powstały w 1985 roku w Grudziądzu, jako „Zanik pamięci”. Rok później w pociągu, którym zespół wybierał się na koncert do pobliskiego Torunia, doszło do awantur, co skutkowało przymusowym pobytem w grudziądzkim areszcie. Niejako na pamiątkę tamtego wydarzenia grupa zmieniła swoją nazwę na „Cela nr 3”.

Obecnie skład zespołu tworzą: Wiesław Panter (bas, wokal), Krzysztof Panter (gitara, wokal) oraz Jarosław Bielski (perkusja).

Kiedy i za ile? 29 stycznia, godz. 19:00. Bilety w cenach 10,20, 30 zł dostępne w lokalu.

Opracowali: Anna Bytner, Daria Łojek, Sara Karaszewska, Grzegorz Kwiatkowski, Daria Łojek, Michał Machel, Adam Mroczek, Sara Watrak.

[Fot. Mateusz Kosowicz]