W grudniu w Lizard King w Toruniu odbędą się m. in. koncert jubileuszowy Rejestracji, wieczór poświęcony Edowi Sheeranowi czy też koncert charytatywny dla Domu Kultury na Bydgoskim Przedmieściu.

Rejestracja

Zespół powstały w 1980 r. w Toruniu jest ważną częścią polskiego punk rocka obok takich zespołów, jak Moskwa, Dezerter czy Pidżama Porno. Po latach nieobecności grupa została reaktywowana w 2008 r. W tym roku, zespół w różniącym się od początkowego składzie, będzie świętować swoje 40-lecie.

Kiedy? 4 grudnia, godz. 18:30.

Bilety: 20 zł (bar klubu, sklep Pamiątki w Ratuszu Staromiejskim), 30 zł (dzień koncertu).

Ed Sheeran Night

Co tu dużo mówić – czas na kolejny koncert poświęcony jednemu artyście. Tym razem Wojtek Kiełbasa zagra i zaśpiewa hity popularnego rudowłosego Anglika.

Kiedy? 5 grudnia, godz. 20:00

Bilety: 25 zł (biletyna.pl, kupbilecik.pl, bar klubu, sklep Pamiątki w Ratuszu Staromiejskim, Biuro Podróży Copernicana, Księgarnia PWN przy ul. Reja 25, Punkt Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim), 35 zł (dzień koncertu).

Mazzoll i Sławek Janicki / Hania Piosik aka di.ARIA (koncert charytatywny)

Domkultury! to miejsce na Bydgoskim Przedmieściu, w którym dzieci, młodzież i seniorzy mogą wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, odrobić lekcje, wziąć udział w spotkaniach czy miło spędzić czas. Teraz jego twórcy potrzebują pieniędzy na opłacenie ogrzewania, czynszu i mediów. Podczas wieczoru nie tylko odbędą się koncerty wirtuoza klarnetu Mazzolla i kontrabasisty Sławka Janickiego oraz wokalistki Hanii Piosik, ale też aukcje przedmiotów wystawionych przez artystów i instytucje kultury.

Kiedy? 8 grudnia, godz. 18:00.

Bilety: 25 zł (w formie cegiełek na cel charytatywny, biletyna.pl).

Sarius (koncert wyprzedany)

Koncert częstochowskiego rapera cieszył się na tyle dużym zainteresowaniem, że został już wyprzedany. Tak samo zresztą, jak wiele innych występów podczas Pierwszej Trasy Po Końcu Świata, promującej „Pierwszy Dzień Po Końcu Świata”, album pokazujący wiele oblicz artysty, który w swoich wykonaniach daleko wybiega poza stylistykę stricte hip-hopową.

Kiedy? 12 grudnia, godz. 19:00.

Bilety: 35 zł (ticketos.pl).