Kwiecień w Jordankach wypełniony będzie muzyką klasyczną! Podczas trzech koncertów będziemy mogli zapoznać się z twórczością wielu kompozytorów. Ponadto usłyszymy jazzowo-rockową mieszankę wybuchową i utwory z najnowszego albumu Grzegorza Turnaua!

Wielka symfonika i literatura

Na początku kwietnia w CKK Jordanki będziemy mieli okazję zapoznać się z wyjątkową muzyką klasyczną. Wystąpią dla nas sopranistka Halina Dubitskaya, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, a także dyrygent Mariusz Smolij. Usłyszymy w ich wykonaniu twórczość takich kompozytorów jak: Ludwig van Beethoven, Giuseppe Verdi oraz Siergiej Prokofiew.

Kiedy i za ile? 5 kwietnia, godz. 19.00; bilet normalny 40 zł, ulgowy 30 zł do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Grzegorz Turnau Bedford Tour Toruń

Jordanki w kwietniu odwiedzi znany i lubiany Grzegorz Turnau. Artysta zaprezentuje podczas koncertu w Toruniu swój najnowszy album Bedford School, który jest swoistą podróżą do czasów, podczas których w angielskiej szkole uczył się grać w rugby, a w wolnych chwilach odtwarzał ze słuchu ulubione piosenki Lennona i McCartney’a. Warto wspomnieć, że jest to pierwszy w muzycznej drodze artysty projekt anglojęzyczny z udziałem muzyków zespołu Shannon. W programie koncertu usłyszymy utwory z repertuaru m.in. Billy Joela, Stinga, Queen i The Beatles – nie zabraknie jednak też znanych piosenek z dotychczasowych płyt Turnaua.

Kiedy i za ile? 6 kwietnia, godz. 18.00; bilety w cenach: 129 zł, 109 zł, 89 zł, 69 zł do nabycia między innymi na biletyna.pl, kupbilecik.pl, ebilet.pl, bilety24.pl.

Odwieczne pieśni

Kwiecień w Jordankach będzie niezwykle symfoniczny! W wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, a także wiolonczelisty Karola Wroniszewskiego i dyrygenta Jerzego Salwarowskiego, poznamy twórczość takich kompozytorów jak: Beethoven, Camille Saint-Saëns, Zygmunt Noskowski, Mieczysław Karłowicz.

Kiedy i za ile? 12 kwietnia, godz. 19.00; bilet normalny 40 zł, ulgowy 30 zł do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Od klasyki do Nowego Świata

Pod koniec kwietnia Jordanki zapraszają na kolejny wieczór z muzyką klasyczną. Tym razem Toruńska Orkiestra Symfoniczna wystąpi z klarnecistą Mateuszem Szwankowskim i dyrygentem Linusem Lernerem. Tego wieczora zetkniemy się z twórczością kilku kompozytorów. Usłyszymy chociażby utwory takich kompozytorów jak: A. C. Gomes, O. L. Fernández, A. C. Jobim.

Kiedy i za ile? 26 kwietnia, godz. 19.00; bilet normalny 40 zł, ulgowy 30 zł do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Q YA VY

Na zakończenie kwietnia, czeka nas w Jordankach jazz-rockowo-kubańska mieszanka wybuchowa w wykonaniu zespołu Q Ya Vy. Artyści tworzą formację z wizją, którego siłą jest, poza kunsztem tworzących go muzyków, wielopokoleniowość. Wszyscy razem proponują słuchaczowi porcję muzyki utrzymanej w tradycji pobudzającego jazz-rocka z mocnym i wyraźnym elementem latynoskim oraz z dbałością o dyscyplinę wykonawczą.

Kiedy i za ile? 28 kwietnia, godz. 19.00; bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie CKK Jordanki.