Przekrój artystów, a co za tym idzie, wiele brzmień i barwnych emocji. Listopadowy rozkład koncertowy w Jordankach zapewnia szeroki wybór nawet dla najbardziej wymagających słuchaczy. Sprawdźcie co was czeka w najbliższych tygodniach!

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu – Sebastian Riedel & Cree

W bieżącym roku przypada 25 rocznica śmierci Ryszarda Riedla, co postanowił uczcić jego syn, Sebastian Riedel wraz z zespołem Cree. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie twórczości legendarnego wokalisty zespołu Dżem. Zespół Cree został założony 26 lat temu przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Jako myśl przewodnia zespołu króluje hasło: „Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

Kiedy i za ile? 2 listopada, godz. 19.00; bilety od 50 zł, do nabycia na adria-art.pl.

Michał Bajor

27 września miała premierę płyta artysty „Kolor Cafe. Przeboje włoskie i francuskie”. Najbliższy koncert to obowiązkowe wydarzenie dla sympatyków Bajora oraz amatorów włoskich i francuskich rytmów. Na najnowszym krążku znajdują utwory wykonywane wcześniej, między innymi przez Dalida, Salvatore Adamo, Marino Marini, Joe Dassin.

Kiedy i za ile? 3 listopada, godz. 18.00; bilety od 85 zł, do nabycia na kupbilecik.pl

COMA (bilety wyprzedane)

Być może drażnimy Was, ale wspomnieć należy – COMA wystąpi w Toruniu w ramach trasy Game Over Tour 2019. Niestety bilety na wydarzenie zostały już wyprzedane. Drugich takich koncertów, takiego widowiska, nie sposób uraczyć nigdzie. Grupa w wydaniu symfonicznym występowała już kilkukrotnie, a zespół koncertował chociażby w Anglii czy Szkocji.

Kiedy i za ile? 21 listopada, godz. 19.00; bilety 60 zł.

Komeda Symfonicznie

W 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy, Leszek Kułakowski zaprezentuje największe przeboje kompozytora w symfonicznych aranżacjach. Kułakowski to między innymi kompozytor i pianista jazzowy, założyciel Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej w Gdańsku. Głównym celem wydarzenia muzycznego jest pokazanie nowych możliwości ukrytych w utworach Komedy.

Kiedy i za ile? 22 listopada, godz. 19.00; bilety od 35 zł, dostępne na biletynos.pl.

Raz dwa trzy i ważne piosenki

Ich teksty to twórczość, w której każdy znajdzie odzwierciedlenie swoich problemów, stanów emocjonalnych. W połączeniu z bogactwem instrumentów i doskonałej aranżacji utworów mamy coś co od wielu lat nie słabnie – sympatia fanów do zespołu. Adam Nowak zabierze nas w podróż, gdzie posłuchamy historii zamkniętych w „Ważnych Piosenkach”.

Kiedy i za ile? 26 listopada, godz. 19.00; bilety od 70 do 130 zł, dostępne na adria-art.pl.

Mrozu

Jego Miliony Monet to niebywały hit. Mrozu, czyli Łukasz Mróz, to kompozytor i producent, który w finezyjny sposób łączy takie style muzyczne jak rock, soul czy blues. Jego trzeci album „Rollercoaster” uzyskał status platynowej płyty. W 2019 roku Mrozu obchodzi dziesięciolecie istnienia na polskiej scenie muzycznej. Jest laureatem nagród Eska czy Vivy Polska. Jego koncerty przepełnione są solidną dawką energii i… humoru!

Kiedy i za ile? 27 listopada, godz. 20.00; bilety od 50 do 120 zł, dostępne między innymi na adria-art.pl.

Pawbeats Orchestra

Choć artyści po raz kolejny wystąpią w Toruniu, tej okazji nie można przegapić. Pawbeats Orchestra,  czyli Marcin Pawłowski, to pochodzący z Bydgoszczy kompozytor i producent. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt albumów wyprodukowanych w rytmach muzyki rozrywkowej czy związanej z rapem. Na koncercie gościnnie usłyszymy między innymi: Natalię Grosiak, Klaudie Szafrańską czy VNM.

Kiedy i za ile? 28 listopada, godz. 19.00; bilety od 99 zł do 159 zł do nabycia na bilety24.pl

Jimi Hendrix w wykonaniu TOS

Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała wyjątkowe wydarzenia muzyczne, podczas którego rozbrzmiewać będą przeboje Jimmiego Hendrixa. Utwory zostaną zaprezentowane w różnych aranżacjach. Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Jerzy Kosek. Usłyszymy chociażby takie utwory jak Foxy Lady czy Hey Joe.

Kiedy i za ile? 29 listopada, godz. 19.00; bilety od 59 do 89 zł, do nabycia na bilety24.pl oraz w kasie biletowej CKK Jordanki.

Kasia Kowalska

Tej persony nikomu przedstawiać nie trzeba – Kasia Kowalska to bowiem ikona polskiej muzyki, producentka i aktorka. W swoim dorobku posiada wiele prestiżowych nagród, między innymi Fryderyki. Każdy z albumów Kasi pokrył się wielokrotną platyną. Pieprz i sól, Antidotum, Spowiedź to tylko przykłady hitowych numerów artystki. Koncert Kasi Kowalskiej to jubileusz 25 lat na scenie muzycznej. To będzie wyjątkowe widowisko, przepełnione emocjami!

Kiedy i za ile? 30 listopada, godz. 18.00; bilety od 75 do 120 zł, do nabycia między innymi na kupbilecik.pl