Muzyczny luty to w toruńskim Lizard King czas powrotów z lekką nutą nostalgii, dwa koncerty raperów, lecz nie zabraknie w tym wszystkim także ciekawego debiutu.

Kaz Bałagane

Warszawski raper znany z barwnych, ociekających neologizmami tekstów, współpracował do tej pory zarówno z artystami starszej daty, jak Peja czy Paluch, jak i z młodszymi wykonawcami Żabsonem, Belmondo czy Hewrą. W Toruniu będzie promował swój najnowszy album „Polska gotówkowa”.

Kiedy? 6 lutego, godz 20:00.

Bilety: 50 zł (III tura, narkopop.com).

Michał Bober / Tribute to Joe Cocker

Michał Bober z zespołem (z którym wykonuje również utwory słynnego Franka Sinatry) zagra największe przeboje nieodżałowanego Anglika z Sheffield: „Summer in the City” czy „Unchain My Heart”.

Kiedy? 9 lutego, godz. 20:00.

Bilety: 35 zł (biletyna.pl, kupbilecik.pl, bar klubu, sklep Pamiątki i Informacja Turystyczna w Ratuszu Staromiejskim, Biuro Copernicana, Księgarnia PWN przy ul. Reja 25), 45 zł (w dniu koncertu przy wejściu do klubu).

Kali

„Droga koguta” to już 9 płyta (i wcale nie ostatnia, bo pod koniec roku ukazała się także trzecia… w tym roku i dziesiąta w całym dorobku) byłego członka Firmy. To właśnie ona będzie promowana na toruńskim koncercie krakowskiego rapera z bogatą przeszłością, także kryminalną.

Kiedy? 13 lutego, godz. 19:00.

Bilety: 40 zł (biletomat.pl, stacjonarnie w klubie).

Pled Zepchlim / Tribute to Led Zeppelin

Znany toruński cover band po raz kolejny zagra utwory zespołu Jimmy’ego Page’a i Roberta Planta, czyli brytyjskiego Led Zeppelin.

Kiedy? 20 lutego, godz. 20:00.

Bilety: 40 zł (biletyna.pl, bar klubu, sklep Pamiątki i Informacja Turystyczna w Ratuszu Staromiejskim, Biuro Copernicana), 45 zł (w dniu koncertu przy wejściu do klubu).

Wojtek Kiełbasa / promocja płyty „Kolory”

Wojtek Kiełbasa, wokalista i gitarzysta z Wrocławia, w swojej karierze scenicznej brał na warsztat utwory Eda Sheerana i Coldplay. Teraz nadszedł czas, żeby zaprezentował toruńskiej publiczności utwory z jego własnej płyty „Kolory”. Oprócz sporej dawki energii i charyzmy na słuchaczy czekają dźwięki ulubionej przez artystę gitary akustycznej.

Kiedy? 23 lutego, godz. 19:00.

Bilety: 25 zł (biletyna.pl, kupbilecik.pl, bar klubu, sklep Pamiątki i Informacja Turystyczna w Ratuszu Staromiejskim, Biuro Copernicana, Księgarnia PWN przy ul. Reja 25), 35 zł (w dniu koncertu przy wejściu do klubu).