W marcu w Dworze Artusa odbędzie się kilka koncertów, spośród których każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie! Będzie można uczcić koncertem Dzień Kobiet, rozbudzić 5 zmysłów podczas muzycznego wydarzenia w ciemności, bądź poznać muzykę folkową! 

Opera in Love – Gala Operowo-Operetkowa na Dzień Kobiet

Ósmy dzień marca to data znany wszystkim kobietom – właśnie wtedy mają one bowiem swoje święto! Z tej okazji w Dworze Artusa odbędzie się specjalna Gala Operowo-Operetkowa, która dostarczy wszystkim paniom wiele emocji i wzruszeń. Toruń odwiedzi wtedy Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble, czyli soliści scen operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Zaprezentują oni ponadczasowe przeboje operetkowe oraz barwne sceny operowe z dzieł najsłynniejszych kompozytorów, m. in. Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Delibesa, Gounoda, Offenbacha, Straussa, Kalmana, Gershwina i innych.

Kiedy i za ile? 8 marca, godz. 18.00; bilet normalny 80 zł do nabycia na artus.torun.pl.

Jeffrey Swann – koncert rozpoczynający I Międzynarodowy i V Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina w Turznie

Z okazji rozpoczęcia I Międzynarodowego i V Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Turznie, w Dworze Artusa odbędzie się uroczysta inauguracja tego doniosłego wydarzenia. Jako gwiazda wieczoru wystąpi amerykański pianista, absolwent słynnej Juilliard School of Music – prof. Jeffrey Swann, który będzie też zasiadać w jury konkursu. W programie występu znajdą się utwory Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, a także Ludwika van Beethovena.

Kiedy i za ile? 9 marca, godz. 18.00, wstęp wolny za okazaniem wejściówki, którą można odebrać w kasie Dworu Artusa od 1 marca.

Muzyka w ciemności – czyli koncert 5 zmysłów – Wojtek Szczepanik

Jeśli macie ochotę wybrać się na jakieś nietuzinkowe wydarzenie, Dwór Artusa ma dla Was ciekawą propozycję – koncert w ciemności, który pobudzi wiele zmysłów! Będzie to relaksacyjny medytacyjny występ, który zaangażuje wszystkie zmysły, wyostrzy je i nauczy widzów zupełnie innego reagowania na bodźce zewnętrzne. O płynące ze sceny dźwięki zadba pianista i wirtuoz Wojtek Szczepanik, który przeszedł długą drogę od imprez techno do występów w najlepszych salach filharmonii w Polsce, a obecnie łączy komponowanie ze studiami architektonicznymi. Warto wspomnieć, że pierwszy album Instinct nagrał w drewnianym kościele, a wydała go niszowa, szwedzka wytwórnia 1631 Recordings.

Kiedy i za ile? 15 marca, godz. 19.00; bilet normalny 30 zł, ulgowy 25 zł, do nabycia na artus.torun.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl.

Poranek Seniora – śniadaniowy koncert muzyki klasycznej

Poranek Seniora to cykl, który zdobył swą popularność i zaskarbił sobie sympatię melomanów odwiedzających Dwór Artusa. W marcu w ramach tego cyklu odbędzie się kolejny koncert, podczas którego wystąpią uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu: Kamil Szafrański (akordeon), Maria Mieszczankin (fortepian), Justyna Wróblewska (fortepian), Marzena Jungst-Kubicka (śpiew), Dariusz Kubicki (dudy). W programie koncertu usłyszymy wielkich kompozytorów muzyki poważnej w repertuarze klasycznym i romantycznym, m.in. J. S. Bacha, W. A. Mozarta, A. Dworzaka. Wydarzenie tradycyjnie poprowadzi Magdalena Cynk.

Kiedy i za ile? 17 marca, godz. 11.00; bilet normalny 5 zł, ulgowy 3 zł do nabycia na artus.torun.pl.

Festiwal ŚwiatoPogląd – Joryj Kłoc – koncert

W marcu w Dworze Artusa odbędzie się Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd. Na zakończenie tego wydarzenia odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi niezwykły folkowy zespół prosto z Ukrainy, mianowicie Joryj Kłoc, czyli absolutnie niepowtarzalne zjawisko na scenie muzyki folk. Zespół tworzy czterech panów ze Lwowa. Artyści podczas koncertu wykonywać będą pieśni starodawnych lirników i kobziarzy ukraińskich, którzy przemierzali Ukrainę od wsi do wsi. Zrobią to jednak po swojemu, w tanecznych aranżacjach, wręcz z rockowym zacięciem!

Kiedy i za ile? 30 marca, godz. 21.00; bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł do nabycia artus.torun.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl, goingapp.pl.