Mówi się, że w marcu, jak w garncu. W najbliższym miesiącu w Jordankach również „będzie się działo”, lecz z całą pewnością tylko w tym pozytywnym znaczeniu! Odbędzie się tutaj wiele wspaniałych koncertów, począwszy od muzyki klasycznej, aż po te mocniejsze brzmienia!

Grupa MoCarta i Przyjaciele – 25 lat razem

Na początku marca Grupa MoCarta będzie świętowała w Jordankach niemały jubileusz! Wraz z przyjaciółmi, a zarazem wyjątkowymi gośćmi, którzy towarzyszą im na scenie już od 25 lat, artyści postarają się przedstawić widzom w muzycznej oprawie życzliwość i sympatię emanującą ze sceny. Usłyszymy między innymi: Artura Andrusa z zespołem, Adama Sztabę, Jaromira Nohavicę oraz Zbigniewa Zamachowskiego. Każdy z artystów podczas koncertu wykona ulubione utwory z własnego repertuaru, niektóre wspólnie z kwartetem. Grupa MoCarta również zagra to, co ma najlepszego – a wszystko w atmosferze przyjaźni, której nie da się ukryć!

Kiedy i za ile? 3 marca, godz. 18.00; bilety od 110 do 160 zł do nabycia na biletynakabarety.pl i bilety24.pl oraz w kasie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej znajdującej się na parterze CKK Jordanki. 

Symphonica

W marcu w Jordankach będziemy mogli wyruszyć w podróż po niesamowitych, nieco mocniejszych muzycznych brzmieniach. Odbędzie się tam bowiem widowisko z muzyką zespołów takich jak: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N’ Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish, Iron Maiden. W niezwykłej oprawie usłyszeć będzie można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady, instrumentalne dzieła gigantów gitary oraz pełne niepokoju kompozycje nurtu grunge. Całości dopełnią wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne. Artyści występujący w projekcie to między innymi: Damian Ukeje, Monika Pilarczyk, Michał Gasz.

Kiedy i za ile? 7 marca, godz. 19.00; bilety od 55 do 110 zł do nabycia na filharmoniafutura.pl, ebilet.pl, w Empiku oraz w kasie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Andrzej Sikorowski z zespołem

W Jordankach pojawi się w marcu wybitna indywidualność polskiej sceny muzycznej – poeta, autor tekstów, kompozytor, piosenkarz i gitarzysta, lider grupy Pod Budą, felietonista, twórca utworów do filmów i spektakli teatralnych, laureat wielu nagród i wyróżnień oraz odznaczeń państwowych, mianowicie – Andrzej Sikorowski, który w tym roku będzie obchodził piękny jubileusz siedemdziesiątych urodzin. W Toruniu artysta z udziałem kilkuosobowego zespołu muzycznego, w tym córki Mai, wykona swoje największe przeboje, również z repertuaru grupy Pod Budą.

Kiedy i za ile? 9 marca, godz. 18.00; bilety od 79 do 119 zł do nabycia między innymi na biletyna.pl, kupbilecik.pl, ebilet.pl.

Whitney Houston Symfonicznie

W wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz wielu wybitnych artystów, takich jak: Hania Stach, Jacek Piskorz, Jakub Kujawa, Tomek Zieliński, Waldemar Franczyk, Jagoda Stach, Ola Nowak, Ola Bieńkowska, usłyszymy w marcu w Jordankach największe przeboje legendarnej artystki Whitney Houston. W wersji symfonicznej zabrzmią między innymi takie utwory wokalistki: Didn’t we almost have it all, How will I know, Saving all my love for you, So emotional, If I told you that, Run to you, I have nothing.

Kiedy i za ile? 10 marca, godz. 17.00; bilet normalny 60 zł, ulgowy 50 zł, do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Czas dla nas – cykl koncertów dla dzieci do 6 lat

W Jordankach będzie miało miejsce wspaniałe wydarzenie także dla tych najmłodszych! W ramach całorocznego projektu „Edukacja – Toruńska Orkiestra Symfoniczna”, organizowane są muzyczne wydarzenia kierowane między innymi do tych najmniejszych. Wśród nich znajduje się cykl Czas dla nas, obejmujący grupę wiekową do 6. roku życia. Cykl udowadnia, że w świecie muzyki nie brakuje miejsca dla nikogo. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając opiekunom na chwilę wytchnienia. W marcu dzieci muzykować będą przy harcerskim ognisku.

Kiedy i za ile? 10 marca, godz. 16.00 i 17.15; bilety w cenie 10 zł (dziecko), 20 zł (dorosły), 40 zł (rodzinny – 2 dorosłych + 1 dziecko).

Romantyczna harfa

Harfa to z całą pewnością niezwykle tajemniczy, a zarazem intrygujący instrument. Jeśli więc chcielibyście usłyszeć jego brzmienie, będziecie mieli okazję zrobić to w Jordankach na ciekawym koncercie, podczas którego wystąpią: Małgorzata Zalewska (harfa), Toruńska Orkiestra Symfoniczna oraz Radosław Droń (dyrygent). W programie koncertu znajdą się takie utwory jak: S. Moniuszko – Uwertura do opery „Paria”, G. Guthman – Concerto Romantico na harfę i orkiestrę, F. Schubert – VIII Symfonia h-moll „Niedokończona”.

Kiedy i za ile? 15 marca, godz. 19.00; bilet normalny 40 zł, ulgowy 30 zł do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Agnieszka Chylińska Pink Punk Tour

Takiej artystki jak Agnieszka Chylińska chyba nie trzeba nikomu przedstawiać! Znana i lubiana, a zarazem kontrowersyjna artystka, odwiedzi Jordanki, aby zaprezentować torunianom utwory ze swojej najnowszej płyty „Pink Punk”. Krążek ukazał się na rynku 26 października zeszłego roku, blisko dwa lata po premierze wydanego z zaskoczenia innego albumu, z którego znamy chociażby hit Królowa Łez.

Kiedy i za ile? 16 marca, godz. 19.00; bilety od 79 do 109 zł do nabycia między innymi na: ebilet.pl, eventim.pl, empikbilety.pl.

Mikromusic & Skubas

W marcu Jordanki odwiedzi także zespół Mikromusic oraz Skubas. Muzyka Mikromusic wymyka się wszelkim klasyfikacjom – słychać w niej chociażby inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Muzycy mają na swoim koncie sześć płyt studyjnych, a na koncertach pokazują prawdziwą moc. W Toruniu muzykom towarzyszył będzie Skubas, a właściwie Radosław Skubaja –  polski piosenkarz, gitarzysta, i kompozytor pochodzący z Lublina. Jest wykonawcą muzyki alternatywnej, znanym chociażby z utworu Nie mam dla ciebie miłości.

Kiedy i za ile? 17 marca, godz. 19.00; bilety w cenie 50, 70, 90, 110 zł do nabycia na adria-art.pl.

Symfoniczna wiosna marzeń

Jeśli jesteście fanami muzyki klasycznej, warto byście wybrali się w marcu do Jordanek, aby usłyszeć niezwykłego muzyka z Litwy – Pauliusa Anderssona. Paulius gra na fortepianie i jest zwycięzcą ponad 14 międzynarodowych konkursów w całej Europie. Był otoczony muzyką od pierwszego dnia narodzin – pochodzi z rodziny znanych muzyków od pokoleń. W Toruniu zagra wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Podczas koncertu usłyszymy: B. Santos – Abertura Sinfonica No. 3 op. 21, E. Grieg – Koncert fortepianowy a-moll op. 16, F. Delius – Idylle Printemps; Summer Night on the River, W. A. Mozart – 38 Symfonia D-dur „Praska”.

Kiedy i za ile? 22 marca, godz. 19.00; bilet normalny 40 zł, ulgowy 30 zł do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Cztery Pory Roku | Z Buenos Aires do Wenecji!

Na zakończenie marcowych, koncertowych wydarzeń w Jordankach, ponownie będziemy mieli okazję zobaczyć i usłyszeć znaną i lubianą Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. Na scenie wystąpi wraz ze skrzypaczką Anną Marią Staśkiewicz, a w programie koncertu usłyszymy: A. Vivaldi – Cztery Pory Roku, A. Piazzolla – Cztery Pory Roku.

Kiedy i za ile? 30 marca, godz. 18.00; bilet normalny 50 zł, ulgowy 40 zł do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej znajdującej się na parterze CKK Jordanki.