Marzec przy ulicy Kopernika wypełniony zostanie głównie rapowymi koncertami. Zobaczcie, poniżej jacy artyści zagrają w Lizard King.

Słoń

Powiedzieć o Słoniu, że jest kontrowersyjny, to…  nie powiedzieć nic. Autor tekstów, w których częstym tematem są ludzkie wnętrzności będzie promować w Toruniu swój najnowszy album „Mutylator”. Warto zobaczyć na żywo piosenki z wydawnictwa, którego tytuł oznacza np. usuwanie wnętrzności lub płynów organizmu. Brzmi ciekawie? Niewątpliwie.

Kiedy i za ile? 7 marca, godz. 19:00. Bilety dostępne w przedsprzedaży w cenie 35 zł na biletomat.pl, stacjonarnie będą dostępne w kasie klubu.

Closterkeller

Ostatnia płyta zespołu została wydana już dość dawno temu, bo w 2017 r. Dostała się nawet do pierwszej siódemki najlepiej sprzedawanych płyt w Polsce. Anja Orthodox ze swoim zespołem w swoją muzykę wplata różne odcienie rocka, ale i nie tylko – od gotyku po metal. Zobaczymy to wszystko podczas wiosennej trasy V&V – Violet & Viridian.

Kiedy i za ile? 10 marca, godz. 19:00. Bilety dostępne w cenie 35 zł w barze klubu od wtorku do soboty po g. 18:00, na biletyna.pl, w biurze Copernicana, od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. Bilety w dniu koncertu w cenie 45 zł.

ReTo

Raper notujący w ostatnim czasie jeden z największych wzrostów popularności wśród przedstawicieli polskiej sceny. Podczas BOA Tour usłyszymy utwory z ostatniego albumu, ale i nieco starsze kawałki Igora Bugajczyka, w tym też te z 2015 r., kiedy kariera wykonawcy nabrała przyspieszenia. Na suporcie wystąpi Blady.

Kiedy i za ile? 14 marca, godz. 20:00. Bilety dostępne na winiarybookings.pl w ramach II puli w cenie 40 zł/III pula to cena wysokości 45 zł. Można je zakupić także na biletomat.pl, eventim.pl, Ticketos, Empik, Media Markt, Ticketmaster Polska.

Decapitated/Baest/Mentor

Zespół doskonale radzący sobie nawet na amerykańskim rynku fonograficznym w ramach polskiej trasy odwiedzi także Toruń. Deathmetalowcom z Krosna towarzyszyć podczas promocji  krążka „Anticult” będą polski Mentor i duński Baest.

Kiedy i za ile? 21 marca, godz. 19:00. Bilety dostępne za 40 zł w barze klubu (wkrótce) oraz na biletyna.pl i w biurze Copernicana od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17], a także w dniu koncertu w cenie 50 zł.

Bitamina

Amar, Mateusz i Piotr tworzą muzykę z pogranicza hip-hopu i alternatywy, które cechują niezwykle dozy wrażliwości i szczerości. Dużą liczbę fanów udało im się zebrać bez większej promocji i autopromocji w mediach społecznościowych. Coś nam mówi, że co najmniej kilku nowych przybędzie grupie po koncercie w Lizard King. Tym bardziej, że podczas wieczoru publiczność usłyszy utwory z płyty, która dopiero zostanie wydana wiosną tego roku.

Kiedy i za ile? 24 marca, godz. 19:00. Bilety dostępne na goingapp.pl w cenie 60 zł.

Sokół/wyprzedany

Solowy debiut jednej z legend polskiego hip-hopu zbiera kolejne pozytywne oceny. „Wojtek Sokół” i utwory z płyt WWO, duetów z Marysią Starostą czy TPWC –  z takich pozycji składać się będzie playlista jednego z bardziej wyczekiwanych wiosennych tras. Szefowi Prosto na scenie towarzyszyć będą Ras i DJ Kebs.

Kiedy i za ile? 28 marca, godz. 19:00. Bilety wyprzedane/planowana cena w dniu koncertu to 60 zł.